Duben 2013

Střípky duší, recenze

28. dubna 2013 v 12:42 | Ell
Název: Střípky duší
Autor: Mary Lindseyová
Vyšlo: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 302
Žánr: Sci-fi a fantasy - Romány
Četla jsem: 17.-28.dubna.2013
Lenzi jede oslavit svoje narozeniny se svým klukem Zakem. Cestou se zdrželi na hřbitově, kde byl pochovaný její táta (trpěl schizofreií, Lenzi si mylela, že hlasy, co slyší jsou následkem toho, že začala taky šílet). Tam se taky poprvé setkala s Aldenem a kde začal její příběh. Dozvěděla se, že ty hlasy co slyší jsou opravdu skutečné a jsou to duše lidí, kteří od ní chtějí pomoct a Alden byl její strážce po celé předešlé životy. Cítila k němu pouto, které nedokázala popsat. Jenže tu byl i Zak, ten roztomilí klučina, co miloval hudbu a ještě víc jí.. a Lenzi si musí vybrat. Ovšem Zak jí to moc neulechčuje a do toho všecho se začínají míchat duše mrvých, co nechtějí jenom pomoci, ale i pomstu.
Nádherný příběh. Ze začátku jsem se trochu lekla, protože knížka začínala tím, že Lenzi slyšela hned hlasy. To mi přišlo trochu hrr.. hrr :D Je to taková romantická duchařina. Zak, Lenzin přítel je sladkej kluk s dolíčkama, co by jí chtěl pořád chránit a pomáhat a na druhé straně Alden kluk, kterého milovala po celé své předešlé životy a cítila k němu pouto, které k nikomu jinému. Je těžké fandit jen jednomu :D Vím zní to až příliš sladce, ale je to krásný příběh, doporučuji.
Zak s Lenzi oba milovali hudbu..
Mé hodnocení:
4,5 hvězdiček z 5. (Blíží se spíš k čistým pěti).

Lenzi slyší hlasy a má vize - vize o náhrobních kamenech, povodních a chlapci s kovově šedýma očima. Zdá se, že jí nikdo nemůže pomoci - dokonce ani její přítel Zak. Pak však potká Aldena, kluka ze svých snů, jenž jí prozradí, že ona je mluvčí - člověk schopný komunikovat s bloudícími dušemi a pomoci jim - a že on byl po celá staletí jejím strážcem. Nyní čeká Lenzi těžké rozhodnutí: Zak, nebo Alden, život, nebo smrt. Jenže čas se krátí. Zlovolná duše chce Lenzi zničit a zabije ji, jestliže se nerozhodne včas…
A jak to dopadlo?
Lenzi/Rose se začala lépe seznamovat s faktem, že bude muset po celý svůj život bojovat s pomáháním duší. Překvapivě si na to až moc rychle zvyká a ,,přilíná" k Aldenovi. To se ovšem nelíbí Zakovi, jejímu klukovi. Po pár rozřešení duší a zápletkou z minulosti => Zastrašení zlovolné duše jménem Smith, který ji údajně zabil v minulém životě. Zlovoulnou duší se stal kvůli ní, chtěla totiž uchránit Aldena od popravení (doba občanské války) a Smith byl nějaký hlavní dozorce. Ona ho obelstila a donutila si ho myslet, že ji miluje, to nebyla pravda a on to snesl až moc těžce. Zak si nechtěl přiznat, že se s ním Lenzi chce rozejít a kvůli Aldenovi a chtěl si to s ní ještě naposled vyjasnit. Přitom se dost opil. Zalákal Lenzi do auta, protože zrovna pršelo a místo, aby to v klidu probrali Zak se rozjel, viděl totiž Aldena, jak běží za Lenzi. V té zbrklosti by ji samozřejmě zabil, kdyby mu Alden nevstoupil do těla jako duše a přinutil ho zastavit. Na další ráno, když se Lenzi probrala u sebe v posteli s Aldenem v bezpečí zjistila, že udělali zásadní chybu a Alden je odsouzen na popravu. Ano už znovu, ale tentokrát bez toho, aby se vrátil zpátky do dalšího života. Porušil totiž pravidlo a to, že se nemá vstupovat do lidského těla, pokud se nejedná o exorcismus. Lenzi je zoufalá, ale jen tak to nenechá. Zařídí slyšení u soudu hlavních představitelů mluvčích a strážců. Podaří se jí je přesvědčit a to tak, že se u soudu objeví Zak, ne jako člověk, ale jako bloudící duše. Po tom incidentu s Lenzi totiž naboural v opilosti do stromu. Všem nakonec velice dojemně sdělí, že nebýt Aldena, Lenzi by v tu chvíli opravdu zabil. A tak všechno dobře dopadne :)

Top 10

27. dubna 2013 v 10:06 | Ell

Parfém - příběh vraha

Všemocný

Mlha

Osudový dotek

Splice

Zakletý v čase

Šestý smysl
+
Pohřben zaživa
Nezvratný osud
Chlapec v pruhovaném pyžamu

Gothika


Prosím neodsuzujte mě za to co se mi líbí nebo podobně :) Každému se líbí něco jiného a každý má na určitý film i jiné vzpomínky. Samozřejmě, že se mi tu všichni moji oblíbenci nevměstlali a je mi to líto, ale tak aspoň těch tom 10 zhruba.
Když tak postupně napíšu ke každému filmu článek.

Volný byt! :O

26. dubna 2013 v 19:03 | Ell |  I maličkost potěší :)
Je to možné? :D Přijdu domů ze školy nikde nic :) a co se nedozvím... rodiče odjeli na chatu!! Plán: Chodit ven kdy chci, vracet se kdy chci, chodit spát, kdy chci, mít puštěnou hudbu nahlas jak chci,...
Realita:
Ale beztak to bude pecička :3
Když jsem sama doma.
Co si myslí rodiče, že dělám. Co skutečně dělám. (Napravo Nails ze slečny Fajn. Kdo poznal? )

Výlet se školou

26. dubna 2013 v 18:54 | Ell |  I maličkost potěší :)
Tak přece se na nás usmálo štěstí a po exkurzi se školou jsme jeli do nákupáku :3 Mít, tak sebou víc peněz :DD
Ale stejně ten pocit :) Ukořistit něco ve výprodeji :D Já jsem si odnesla boty ze 750 na 250 Juhú a pak bolérko s takovou vyblitě zelenou, ale jen nějak za 30 :O Neber to! Bolérko se mi sice vyfotit moc nepodařilo, ale aspoň boty :)
Vím, že se některým líbit nebudou a mě se taky neonové barvy moc nelíbí, ale když jsem je měla na sobě vypadá to spíš jako taková postelově žlutá :)


Počertěná - Pozor, co si přeješ, recenze

16. dubna 2013 v 19:50 | Ell
Název: Pozor, co si přeješ
Série: Počertěná
Autor: Shani Petroffová
Vyšlo: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 267
Žánr: Scifi a fantasy..(holčičí)
Četla jsem: 13.-16.4.2013
Na tuhle knížku jsem narazila v knihovně, no a jelikož byla jako nová, tak jsem ji hned čapla a nechala na doma :D Považovala jsem ji, za takové ty holčičí románky a taky taková aji je, ale nádherně se četla já jsem ji doslova "schlamstla" za asi tři, čtyři dny a to se mi stalo snad u první knížky, co jsem četla. Mě většinou trvá většinou půl roku než něco přečtu i když mě to baví. Jak říkám, četla se hodně rychle, protože kapitolky jsou tak po pěti stránkách, tak se to dá pěkně rozkouskovat
Ze začátku čtení jsem se lekla, co to je za pohádku, protože otec hlavní hrdinky je lucifer. To bych vytkla překladači knížky, přijde mi, že ďábel by byl mnohem sympatičtější :) Ale jak jsem se rozečetla, tak jsem se do toho i trochu dostala a trochu zasmála. Angela, totiž zdědila tatínkovy schopnosti a dokáže plnit přání. Zato, ale nechce ubližovat a brát duše za splnění, ale naopak pomáhat ostatním. To se ji, ale vymstí, když chce pomoct jednomu šikanovanému klukovi a aby se nestal nějaký malér a Max (ten kluk) si nepřál něco špatného, tak si za něho přeje kamarádka Angeli. Přeje si, aby byl populární a sebevědomí... to se ovšem zvrtne a Angela musí řešit spousty natropených problémů.
Moje hodnocení:
3 hvězdičky z 5.
Angela se sice snaží, ale pořád nemůže přijít na kloub používání svých magických schopností. A nikdy by nedovolila, aby jí s tím pomáhal její otec. Co se však stane, když stejné mimořádné schopnosti získá i její nejlepší kamarádka? Ustojí jejich přátelství i tuto mimořádně těžkou zkoušku? A jak se obě kamarádky dostanou ze všech vtipných, a pořádně trapných, situací?

Slunečný den s knížkama nakonec :)

15. dubna 2013 v 19:29 | Ell |  I maličkost potěší :)
Nové knížečky do knihovničky :D
Konečně! Prošmejdila jsem knihkupectví a narazla konečně na něco..Angelologie, kterou jsem našla v akci jen za 200 kč a Oficiální ilustrovaný průvodce, Stmívání jen za 90 kč. No nemám štěstí? A to jsem ještě přišla k pokladně, abych si ověřila, že ta Angelologie je opravdu za dvě stovky a já štístko se dozvím, že je nakonec za 99!
Potrženo sečteno.. nákup za 198 kč a 650 kč uštřeno :3
Nečetl někdo tu Angelologii? Jaká je a tak? Vypadá dobře, ale je to slušná bichle i když se to nezdá :)

Oliver Nocturno - Upírova fotografie, recenze

13. dubna 2013 v 15:30 | Ell
Název: Upírova fotografie
Série: Oliver Nocturno
Autor: Kevin Emerson
Vyšlo: 2011
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 232
Žánr: Sci-fi a fantasy
Česta jsem: 30.3. - 13.4. 2013
Ze začátku mi přišlo, že si sem tam někdo z postav protiřečil a podle mě měli postavy upírů,až nadpřirozených schopností.
Pro čtenáře pod 13 let ... já jsem se už nudila.
Já jsem knížku, tak tak dočítala, protože jsem se chtěla vrhnout na další, ale dočetla. V této knížce šlo v podstatě o to, že zvědavá Emalie vyfotila při prohlídce ,,opuštěného domu" Olivera, který tam bydlel se svojí rodinou .. byl to upír. Rodiče mu už od začátku dětství tloukli do hlavy, že fotografování pro upíry je nebezpečné. On, ale po čase zjistlil, že nebezpečné zas tak není, ale na fotce není viditelný. Spolu s Emálií a jejím bratrancem Deanem, tedy chtějí zjistit proč. Do toho se začínají zaplétat další podivnosti.. a rozuzlovat dělší zamlknutá a umlčená tajemství.
Našla jsem na netu původní obálku knížky ..
Musím uznat, že je mnohem hezčí :)
Moje hodnocení:
1,5 hvězdičky z 5.
Co se stane, když vyfotografujete upíra? Emalii, tvrdohlavé holce s prapodivnou minulostí, se to podařilo. Úplnou náhodou vyfotila Olivera Nocturna a vůbec netušila, co tím všechno rozvíří. Oliver je totiž jiný než jeho krvežízniví upírští spolužáci, milující rodiče a jeho zákeřný starší bratr, který si nechává říkat Zlocius. Oliver je zkrátka o trochu víc člověkem než všichni ostatní. A to může být problém... Upíři žijí mezi námi, mají svoje města, svoje školy a uzavřenou skrytou komunitu...

Seriál, na kterém teďka ujíždím

10. dubna 2013 v 16:57 | Ell |  Oblíbené seriály
Ano, je to seriál Hrdinové..
Jednu dobu běžel i na Coolu nevím jak teď asi už ne :/ Na tento seriál jsem se dívala už asi před 2 rokama a úplně jsem ho zbožňovala. Teď jsem se po dlouhé době k němu vrátila :)
Jsou to lidé, kteří si mysleli, že budou žít jako ostatní, ale pak začali objevovat svoje schopnosti. Co jsem tak koumala na internetu, tak ze začátku byl komix, který napsal Jeph Loeb a pak byl sfilmovaný (seseriálovaný :D). Lidé začnou objevovat své schopnosti např. z těch klasických létání, teleportace, vrhání blesků ... až k těm nemyslitelným ovládání mysli a mazání paměti, možnost komunikace s elektronikou, regenerace, pojímání všech schopností, ... Obdivuju propletení příběhů, jak se všechny mezi sebou časem propojí. Někdo v tom možná bude mít ze začátku chaos, ale nakonci bude jenom tiše obdivovat. Já seriál sleduju online na netu :D sledujuserialy.cz
Jestli jste taky nadšenci do nadpřirozena až nemožna jako já, tak je to něco pro vás.

Nedočkavost

9. dubna 2013 v 20:31 | Ell |  Téma týdne
Jak jsem toto téma uviděla ..
Přesně něco pro mě!
Je to příšerná vlasnost, pocit nebo jak chceš a nezbavíš se toho.
Tumblr_mjfg6h5lj21ro5v9ro1_400_large
Znáte ten pocit, když vás něco nadchne a vy pořád na to musíte myslet a opakovat si daný okamžit pořád dokola do úplné dokonalosti.. nesnáším to.
To mi připomíná jednou dávno, co jsem četla:
Myslela sis, jaké to asi bude. Pořád sis to znovu a znovu přehrávala v mysli a pokaždé jsi nepatrně měnila scénář. Ale někde hluboko v duši jsi ve skutečnosti nevěřila, že se ti to někdy stane. Protože tohle se stává jen jiným lidem. Tobě ne. -Tonya Hurleyová

Když se pro něco natchnu hned, hned, hned.. a už to nejde zastavit. Všechno proto, ale hned. Jednou to došlo až do extrému, že se mi zalíbil jeden účes (undercup) s částí vyholené hlavy, určitě poznáte např. na Rihanně. No a co asi než, že jsem si vzala strojek a vyholila jsem si kus :D Musím říct, že bych to udělala zas a znovu. Naštěstí tentokrát... ale co příště?