Hunger Games - Aréna smrti, recenze

7. dubna 2013 v 20:36 | Ell
Název: Aréna smrti (1.část)
Série: Hunger games
Autor: Suzanne Collins
Vyšlo: 6. dubna. 2010
Nakladatelství: Fragment
Žánr: Sci-fi a fantasy
Počet stran: 328
Četla jsem: 28.12.2012 - 23.1.2013
Nikoho asi nepřekvapí, když napíšu, že ta knížka je úžasná. Nepatřím mezi ty co by přelouskali knížku za pár dnů nebo za večer, ale u téhle se mi to povedlo. Je to nádherný příběh o lásce a dobrodružství. Připadalo mi, že to mělo i nádech
Stmíváni. V tomhle příběhu se totiž hlavní hrdinka Katniss rozhoduje mezi dvouma klukama a to Peetou a Hurikánem.
Zprvu Peetu neměla nějak v lásce, snad ze studu z toho, že ji před pár lety zachraňoval od hladu a to ji ani neznal.
Cítila k Peetovi tedy dluh, který se ji už nikdy nepovede zplatit. V aréně se, ale začínají lépe seznamovat a to i díky
jejich ,,divadýlku". Zato Hurikán je její věrný kamarád se kterým chodívala denně lovit do zakázaných lesů 12ctého
kraje. Záchranou své sestřičky se, ale dostává do arény, kde musí bojovat na život a na smrt. Já
už jsem četla i druhý díl a musím říct rozhodně si přečtěte stojí to za to.
Dávám 5 hvězdiček z 5

Příběh sleduje osud šestnáctileté Katniss Everdeenové, dívky z chudého dvanáctého kraje. Kniha začíná Dnem sklizně k 74. ročníku Hladových her. Moderátorka pro dvanáctý kraj, Cetkie Trinketová, přichází z Kapitolu, aby vybrala dva letošní splátce. Jako první je vylosována Primrose Everdeenová, mladší sestra Katniss, která se za ní okamžitě dobrovolně přihlásí, čímž si u přítomných obyvatel vyslouží obdiv. Z chlapců je vybrán Peeta Mellark, pekařův syn, který kdysi zachránil Katnissinu rodinu před hladem …
Katniss a Peeta se dostávají do Kapitolu, kde se potkávají se svými protivníky. Před tím, než vstoupí do arény a reality show začne, jsou její účastníci veřejně představeni publiku. V přímém přenosu se tu Peeta přizná k dlouholeté, neopětované lásce ke Katniss. Katniss je přesvědčena, že Peeta se tak snaží získat přízeň u publika, která může být pro přežití rozhodující, neboť publikum může svým favoritům posílat dary.
Katniss v aréně přežívá díky umění lovu a orientace v terénu. Počet protihráčů se stále snižuje, Katniss a Peeta ale zůstávají naživu. Díky zamilovanému obrazu Katniss a Peety se mění pravidla a uprostřed her je oznámeno, že vítězem může být i pár ze stejného kraje. Katniss se vydá Peetu hledat, společně čelí nástrahám svých protivníků i tvůrců reality show. Katniss a Peeta využijí toho, že působí jako zamilovaný pár, aby získali větší popularitu a tím také přízeň sponzorů.
Konce reality show se skutečně oba dočkají. Kapitol však chce opět měnit pravidla a snaží se Katniss a Peetu přinutit, aby ve velkém finále usilovali jeden druhému o život, neboť vítěz může být jen jeden. Oba následně pohrozí sebevraždou v naději, že Kapitol bude mít přece jen raději dva vítěze než žádného, a tato lest jim skutečně vyjde.
Katniss a Peeta jsou tedy na konci prvního dílu trilogie prohlášeni za vítěze 74. ročníku Hladových her.

Kapitola k přečtení: -> ZDE

V roce 2012 vyšel i 1 zfolmovaný díl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama