Střípky duší, recenze

28. dubna 2013 v 12:42 | Ell
Název: Střípky duší
Autor: Mary Lindseyová
Vyšlo: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 302
Žánr: Sci-fi a fantasy - Romány
Četla jsem: 17.-28.dubna.2013
Lenzi jede oslavit svoje narozeniny se svým klukem Zakem. Cestou se zdrželi na hřbitově, kde byl pochovaný její táta (trpěl schizofreií, Lenzi si mylela, že hlasy, co slyší jsou následkem toho, že začala taky šílet). Tam se taky poprvé setkala s Aldenem a kde začal její příběh. Dozvěděla se, že ty hlasy co slyší jsou opravdu skutečné a jsou to duše lidí, kteří od ní chtějí pomoct a Alden byl její strážce po celé předešlé životy. Cítila k němu pouto, které nedokázala popsat. Jenže tu byl i Zak, ten roztomilí klučina, co miloval hudbu a ještě víc jí.. a Lenzi si musí vybrat. Ovšem Zak jí to moc neulechčuje a do toho všecho se začínají míchat duše mrvých, co nechtějí jenom pomoci, ale i pomstu.
Nádherný příběh. Ze začátku jsem se trochu lekla, protože knížka začínala tím, že Lenzi slyšela hned hlasy. To mi přišlo trochu hrr.. hrr :D Je to taková romantická duchařina. Zak, Lenzin přítel je sladkej kluk s dolíčkama, co by jí chtěl pořád chránit a pomáhat a na druhé straně Alden kluk, kterého milovala po celé své předešlé životy a cítila k němu pouto, které k nikomu jinému. Je těžké fandit jen jednomu :D Vím zní to až příliš sladce, ale je to krásný příběh, doporučuji.
Zak s Lenzi oba milovali hudbu..
Mé hodnocení:
4,5 hvězdiček z 5. (Blíží se spíš k čistým pěti).

Lenzi slyší hlasy a má vize - vize o náhrobních kamenech, povodních a chlapci s kovově šedýma očima. Zdá se, že jí nikdo nemůže pomoci - dokonce ani její přítel Zak. Pak však potká Aldena, kluka ze svých snů, jenž jí prozradí, že ona je mluvčí - člověk schopný komunikovat s bloudícími dušemi a pomoci jim - a že on byl po celá staletí jejím strážcem. Nyní čeká Lenzi těžké rozhodnutí: Zak, nebo Alden, život, nebo smrt. Jenže čas se krátí. Zlovolná duše chce Lenzi zničit a zabije ji, jestliže se nerozhodne včas…
A jak to dopadlo?
Lenzi/Rose se začala lépe seznamovat s faktem, že bude muset po celý svůj život bojovat s pomáháním duší. Překvapivě si na to až moc rychle zvyká a ,,přilíná" k Aldenovi. To se ovšem nelíbí Zakovi, jejímu klukovi. Po pár rozřešení duší a zápletkou z minulosti => Zastrašení zlovolné duše jménem Smith, který ji údajně zabil v minulém životě. Zlovoulnou duší se stal kvůli ní, chtěla totiž uchránit Aldena od popravení (doba občanské války) a Smith byl nějaký hlavní dozorce. Ona ho obelstila a donutila si ho myslet, že ji miluje, to nebyla pravda a on to snesl až moc těžce. Zak si nechtěl přiznat, že se s ním Lenzi chce rozejít a kvůli Aldenovi a chtěl si to s ní ještě naposled vyjasnit. Přitom se dost opil. Zalákal Lenzi do auta, protože zrovna pršelo a místo, aby to v klidu probrali Zak se rozjel, viděl totiž Aldena, jak běží za Lenzi. V té zbrklosti by ji samozřejmě zabil, kdyby mu Alden nevstoupil do těla jako duše a přinutil ho zastavit. Na další ráno, když se Lenzi probrala u sebe v posteli s Aldenem v bezpečí zjistila, že udělali zásadní chybu a Alden je odsouzen na popravu. Ano už znovu, ale tentokrát bez toho, aby se vrátil zpátky do dalšího života. Porušil totiž pravidlo a to, že se nemá vstupovat do lidského těla, pokud se nejedná o exorcismus. Lenzi je zoufalá, ale jen tak to nenechá. Zařídí slyšení u soudu hlavních představitelů mluvčích a strážců. Podaří se jí je přesvědčit a to tak, že se u soudu objeví Zak, ne jako člověk, ale jako bloudící duše. Po tom incidentu s Lenzi totiž naboural v opilosti do stromu. Všem nakonec velice dojemně sdělí, že nebýt Aldena, Lenzi by v tu chvíli opravdu zabil. A tak všechno dobře dopadne :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lily Lily | Web | 28. dubna 2013 v 12:53 | Reagovat

Vypadá to zajímavě. :-)

2 Any Any | Web | 3. května 2013 v 21:13 | Reagovat

Ahoj, máš moc pěkný blog a zaujal mě tenhle tvůj článek. Já miluji fantasy knížky a tahle knížky mě láka, takže děkuji za typ, asi si ji koupím a přečtu. Můžu taky doporučit taky pár dobrých knížek, ale jsem teenager, takže záleží jestli miluješ taky fantasy. Můžeš mi napsat na blog, co jsem uvedla a nebo na www.pribehyfantasy.blog.cz :-)

3 Ann! Ann! | E-mail | Web | 14. května 2013 v 7:32 | Reagovat

Úžasné ;) , ale fakt :) ten obrázek je fakt moc pěkný :)

4 Ellie Ellie | Web | 26. května 2013 v 15:03 | Reagovat

Knížku jsem ještě nečetla, ale docela hodně mě už nějakou dobu láká. Jinak, pěkná recenze! :))

5 myfairfavourite myfairfavourite | E-mail | Web | 24. listopadu 2016 v 19:04 | Reagovat

Knihu jsem četla, dočetla jsem ji včera a kniha je vážně super. Připomínala mi ale splácaninu: Selekce, Šepotání, Dvůr trnů a růží a Percyho Jacksona. Tyhle prvky mi přišly jako prostě že tam byly, ale tím nechci nikoho odradit, jen mi to sem tam tak přišlo.:)Bylo i fajn, že se něco dělo hned, ne až v polovině, že jo? :) Pokud knihy neznáš, přečti si je, jsou boží.:)

6 Kultero Kultero | E-mail | Web | 16. srpna 2018 v 20:16 | Reagovat

Pokrasnenie armpit delivers discomfort, aches. to Carry visit doctor is not appropriate. Bulge under the muscle cavity may become cancer disease. However most often it is consequences excessive use antiperspirants, violation conditions personal hygiene, increased sweating. Redness triggers narrow clothing, alien razor, the virus.
<a href=http://armpit.info/i-have-a-lump-under-my-armpit-which-doctor-should-i-visit>i have a lump under my armpit</a>  
Discomfort under the arm, redness, lump becoming warm? This is the boil that should cut, then take antibiotics. In the first stage cost solutions, antibacterial medicines. If the process switched to second stage, the required surgical procedure.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama