Květen 2013

Měsíční chvástačka (1)

31. května 2013 v 6:00 | Ell |  Měsíční chvástačka
Toto meme pořádá Judit.
Jde o to, že každým koncem měsíce se zveřejní knížky, co jste si koupili,
dostali nebo vyhrály.

A je to tu první díl! Knížky si nekupuju, protože vždycky najdu využití peněz někde jinde a knížky si popůčuji, ale jak tak pozoruji, tak to na mě nějak padlo.. Asi se mi zalíbil pocit zaplněnější knihovničky. Jak říkám knížky moc nekupuji, proto toto meme nebude asi moc pravidelné a knížek nebude moc. Ale tady už máme knížky za měsíc

Květen, 2013!

1. Zavržený / Becca Fitzpatrick (150,-)
2. Mrazení / Maggie Stiefvater (75,-)
3. Váhání / Maggie Stiefvater (75,-)
4. Out / Nacuo Kirino (49,-)
5. Paranormálové - Zlodějka duší / Kiersten White (129,-)
+ 50,-
Proč píšu i ceny? Protože já chuděra si to nikdy nezapamatuju! Tak to chci mít pěkně černé na bílém. A pak se aspoň nedivím, kam se penízky poděly nebo kde jsem vzala tolik knížek?
O knížkách jsem se zmiňovala i v rubrice I maličkost potěší :)

Bylo nebylo (1)

30. května 2013 v 21:09 | Ell |  Bylo nebylo
Meme od Kath.
Čtvrtečtní meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.

Název: Paranormálové - Zlodějka duší
Autor: Kiersten White
***
,,Moment - ty jsi - Ty jsi zrovna zívla!"

Související články:

Milý Johne

29. května 2013 v 17:25 | Ell
Název: Milý Johne
Autor: Nicholas Sparks
Vyšlo: 2010
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 269
Žánr: Světová literatura, román
Štítky: milosté romány, zfilmováno
Překlad: Hana Krejší
Četla jsem: 18.-29.5.2013
Anotace: John Tyree je vojákem americké armády, kam se nechal naverbovat po střední škole je proto, aby nějak naložil se svým bezcílným životem. Po letech strávených ve válce na Balkáně se vrací domů na pár dní... - aby se nečekaně a neodvolatelně zamiloval do dívky svých snů. Kniha Milý Johne rozšiřuje řadu superúspěšných romantických titulů amerického bestselleristy Nicholase Sparkse. Příběh vojáka a mladé dívky je aktuální i věčný zároveň a Sparks je jeho mistrným vypravěčem, balancujícím na hraně smíchu, dojetí a smutku. Román Milý Johne patří mezi ty Sparksovy knihy, které se dočkaly filmového zpracování. Režie stejnojmenného filmu se ujal oscarový režisér Lasse Hallstrom, v hlavních rolích září Channing Tatum a Amanda Seyfried.
Rada
Nečtěte celou anotaci na začátku knížky.. je tam celkem dost už obsáhlí příběh a já jsem ráda, že mě knížka překvapila!
Krásná. Moc se mi líbí a vůbec mi nevadí, že je filmová. Oba herce mám ráda a bylo hezké si je představovat v roli Savannah a Johna.
Hodnocení obálky:
5/5
Nádherná kniha s nádherným koncem. Co jiného čekat od Nicholase Sparkse? Ale musím uznat, že Johna jsem někdy měla chuť profackovat. Tak lehce. Zatím jsem ale pořád nepochopila jednu věc. Já jsem nebrečela? Co to se mnou je? I když byl tak úžasný konec? Jsem divná, musím se s tím smířit. I když pár krát mi to slzy do očí vehnalo. Rozhodně tuto knížku doporučuji a jestli na ni někde narazíte, neváhejte a přečtěte si ji. Musím se přiznat, ale já film ještě neviděla. Takže se na něj už moc těším. Co jsem slyšela, tak kniha a film končí jinak, tak jsem zvědavá. Jinak moje mamka už se na tuto knížku vrhla taky. Což je, co říct!
Malá ukázka.. jedna z těch hezčích vět:
A jakmile se naše rty dotkly, pochopil jsem, že i kdybych žil do sta let a procestoval všechny země světa, nic se nevyrovná chvíli, kdy jsem poprvé políbil dívku svých snů a věděl jsem, že moje láska bude trvat věčně.
Strana 110
Věřte nebo ne, ale tuto knihu si zamilujete.
Hodnocení knihy:
5/5
Zahrnu i začátek anotace
***
John Tyrre je vojákem americké armády, kam se nechal naverbovat po střední škole jen proto, aby nějak naložil se svým bezcílným životem. Po letech strávených ve válce na Balkáně se vrací domů na pár dnů.. nečekaně a neodvolatelně se zamiluje do dívky svých snů. Půvabná a laskavá Savannah jeho city opětuje a na jediný letní týden se celý svět stane hřištěm pro jejich lásku. Savannah se s Johnem rozloučí s jednoznačným příslibem. Jestliže se vrátíš, provdám se za tebe.
Potom přijde 11.září roku 2001 a svět se otřese v základech. John musí volit mezi slibem Savannah a přísahou, kterou složil pro svou vlast. Cítí zodpovědnost a proto podepíše smlouvu na další dva roky. Savannah mu slíbí, že na něj počká - jenže zároveň zjišťuje, že odloučení je pro lásku krutou zkouškou. Jednoho dne dostane osamělý voják kdesi v Iráku dopis, začínající oslovením Milý Johne...
Když se John nakonec vrátí zpět domů místo milované ženy ho čeká nešťastný nemocný otec, který je odkázán jen na jeho pomoc. Prodělal vážný infarkt. Spolu si hodně prožili a jejich vztah je opravdu zvláštní. Jeho otec po celou dobu jeho dětství byl nemocný a on to nevěděl. Jeho nekomunikovatelnosti přisuzoval jejich vztah. Ve skutečnosti za to mohl Aspergerův syndrom. Po čase umírá a jeho životní koníček, sbírku mincí zdědil John.
Jelikož nemá důvod znovu nepodepsat smlouvu, podepíše na další dva roky. Dostává dovolenku, aby mohl jít na tátův pohřeb a cestou se stavuje k Savannah. Nikoho jiného totiž už nemá. Ovšem zjišťuje, že se provdala a má i svůj ranč s koňmi, který tak moc chtěla. Její manžel je Tim, její bývalý nejlepší kamarád. John ho poznal v týden, kdy se do Savannah, tak zamiloval. Tim ovšem onemocněl. Melanom. Vypadá to sním dost bídně .. i když si to nechce nikdo připustit. Před nedávnem mu totiž zemřeli i rodiče a zůstal sám se svým bratrem. Autistou.
John odchází a chce, aby Savannah byla šťastná ba i s jiným mužem. Rozhodne se prodat tátovu sbírku, které věnoval celé dětství a jeho táta život. Věnuje ji anonymně na léčbu Tima. Savannah je štěstím bez sebe, i když neví komu děkovat. Tim se uzdraví a žije dál. I tak Savannah tajně vzpomíná na Johna při úplňku měsíce.

Písnička na závěr:

Související články:

Waiting on Wednesday (1)

29. května 2013 v 6:00 | Ell |  Waiting on Wednesday
Týdenní meme Waiting on Wednesday je hostováno stránkou Breaking the Spine a koná se každou středu.
Jde o to, že zveřejníš knížku, kterou si chceš přečíst.

Název: Terapie láskou
Autor: Matthew Quick
Vyšlo: 2013
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 272
Žánr: Světová literatura, román
Překlad: David Petrů
Anotace: Pat Peoples se vrací z léčebny pro duševně choré a svět kolem mu nedává příliš smysl. Oblíbený fotbalový tým hraje na stadionu, který před několika měsíci ještě nestál, přátelé mají manželky a děti, ačkoli nedávno byli ještě svobodní. Nikdo mu nechce vysvětlit, jak je to možné, ani s ním mluvit o jeho ženě Nikki, s níž se jistě brzy zase shledá, i když právě teď žijí odloučeně. Pat ale věří ve šťastné konce. Stačí na sobě pracovat, nenechat se odradit, být laskavý k lidem, a život vás odmění. Tak je to ve všech dobrých filmech. Co si o tom myslí váš terapeut, mrzoutský táta nebo divná kamarádka, nehraje roli. Protože je jen otázkou času, kdy odluka skončí, on se s Nikki opět shledá a budou žít šťastně až do smrti. Nebo ne?

Proč zrovna tato knížka?
Zaujali mě na ni recenze, sice ji všichni nevychvalovali do nebes, ale mě zaujala, taky tehdy připravovaným filmem, kde hráli mí dva oblíbení herci a to Jennifer Lawrence (sice ji nemám zas, tak ráda jako herečku a když ji přiřadili roli v HG moc jsem si nevýskala, ale dejme tomu) a Bradley Cooper (můj oblíbenec i z předešlých filmů, nejvíc si mě asi získal u filmu Všemocný). Jinak, když už se točí nějaký film na nějakou knížku už to asi něco znamená a tak nesmí chybět v mém seznamu.

Teaser Tuesday (1)

28. května 2013 v 19:38 | Ell |  Teaser Tuesday
Toto týdenní meme pořádá Should Be Reading.
O co jde?
1. Popadni knížku, kterou momentálně čteš.
2. Otevči ji na náhodné stránce.
3. Napiš dvě teaserové věty odkukoliv z té stránky.
4. Nezahrnuj spoilery.
5. Zveřejni název a autora knížky.
Název: Milý Johne
Autor: Nicholas Sparks
***
Ovinul jsem kolem ní paži a vychutnával dotek jejího těla.
...
Savannah mě pod stolem kopla a sotva znatelně zavrtěla hlavou.
Strana 154

Související články:

Výlet se třídou

25. května 2013 v 13:56 | Ell |  I maličkost potěší :)
Třídní výlet 23.5.2013
Tohle byl nejlepší školní výlet v historii nekecám :)
Jako první jsme šli do laser arény.. se postřílet. Bylo to moc fajn, pořád si běhal sem a tam a občas někoho sejmul. Na druhou hru už jsem měla, ale lepší taktiku a nejitou perfektní skrýš, ze které byl dohled na celou arénu a z naší zkupiny jsem byla dokonce nejlepší. Klidně by jsem si to zase někdy zopakovala.
Pak jsme samozřejmě museli jít nakupovat. Jak jinak :D Já jsem si vybrala šortky, tílko, tričko na tričko a šaty..
A co se týče knížek, tak jsem zakotvila v Dobrovském a odnesla si dvě knížky. Obě dvě byli ve slevě.
1) Paranormálové - Zlodějka duší / Kiersten White
2) Out / Nacuo Kirino
Už jste některou četli? Ať vím, co mám očekávat :)

Knižní řetězovka

22. května 2013 v 19:28 | Ell
Na toto meme jsem narazila u Luu. Sama píše, že pravého autora se ji nepodařilo vypátrat, tak snad nebude vadit, když za autora považuji ji :)
Toto meme spočívá v 55 otázkách, které vypovídají něco o tobě a knížkách.

1. Oblíbená kniha z dětsví?
Teď asi s pravdou ven. Nemůžu říct, že bych knížky milovala už od dětsví :( smutná pravda. Ten přelom byl asi v mích sedmi, osmi letech? A to si vzpomínám, že jsem četla kosíček po kousíčku a ani nedočetla Děti z Bullerbynu. Ano, už jsme se zasmáli. Jinak později, když jsem se rozečetla ujížděla jsem na Thomasu Brezinovi a kdo z nás taky ne? Jinak jsem měla ráda Gildu od Jennifer Allisonové :)

2. Co právě čteš?
Právě čtu Milý Johne od Nicholase Sparkse. Slušný pokrok od Breziny nemyslíte? :D Zatím se příběh vyvíjí tak... zamilovaně, ale už teď vím, že jak knížku dočtu bude se mi líbit.

3. Máš právě nějakou rezervaci v knihovně?
Ano s velký A! V poslední době snad jen rezervuji a je to aji lepší nemusíš
knížku hledat v celé knihovně a rovnou ti ji podají. A samozřejmě ti přijde ta krásná esemeska, že v knihovně už máš knížku. U Luu jsem četla, že nerezervuje protože rezervaci v knihovně mají drahou. No u nás to je 5 korun, takže mi to nedělá problémy. Jinak mám momentálně rezervované tři: 1) Hunger games/Síla vzdoru - Suzanne Collins 2) Terapie láskou - Matthew Quick 3) Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti - Ransom Riggs

4. Knižní zlozvyk?
Asi nemám. Jen mě vždycky hrozně mrzí, když nedočtu nějakou knížku ať je sebehorší. Možná taky .. znáte to, nakoupíte si knížky máte z nich takovou radost a pak si je stejně nepřečtete, ale rádi bychom. To bych snad, ale ani nepovažovala za nějaký zlozvyk.

5. Co máš teďka půjčené z knihovny?
Jak už jsem zmiňovala, co teď čtu. Je to Milý Johne od Nicholase Sparkse.


6. Máš čtečku e-knih?
Představte si, že ano. Je to taková náhoda, protože si ji tenkrát kupovala mamka, ale nakonec jsem ji dostala do rukou stejně já. Nemůžu si ji vynachválit. Nejenže si tam můžeš nastahovat své oblíbené knihy na cesty, mimochodem na cesty je úžasná, protože si na ní můžu pustit i hudbu, audioknihy, filmy... Prostě moje zlatíčko
a když se ti nechce číst a jsi někde pryč můžeš si pustit aspoň pustit nějaký horor. To mi připomíná, že bych do ní potřebovala
větší paměťovku min. 16G.


7. Preferuješ čtení jedné nebo více knih najednou?
Určitě pro jednu. Nemám ráda, když se mi knížka líbí, ale vidím ještě lepší začnu ji číst.. a nakonec to dopadne, že nedočtu ani tu první.

8. Změnily se tvé čtecí návyky od té doby, co jsi začala blogovat?
Rozhodně ano. Uvědomila jsem si, že jsem začala mnohem víc číst. Blog mě začal jakoby pohánět dopředu a já se vždycky už těším, až něco o té knížce napíšu na blog. Dalo mi to taky mnohem větší přehled o knížkách nejen u mě, ale i u jiných.

9. Nejhorší kniha, kterou jsi za tento rok četla?
Vyloženě nejhorší byla asi Tweety s city (květen, 2013), ale to mi spíš nesedla forma, kterou to bylo psané. I když musím říct, že ani příběh nebyl bůh ví co.

10. Oblíbená kniha, kterou jsi tento rok četla?
To nejde jen, tak říct, ale určitě by mezi topku patřily první dva díly Hunger games ke třetímu jsem se ještě nedopracovala. Taky mě zaujal druhý díl The Universe (Loď mezi hvězdami) a Střípky duší.

11. Jak často čteš knihy mimo svůj oblíbený žánr?
Nikdy. Jelikož mě zatím ještě nikdo nenutí do čtení např. povinná četba, tak si čtu, co mě baví. A jsem za to moc ráda. Kdyby mi měl někdo dát knížku, ať si ji přečtu a dostanu ještě za to peníze, ale byl by to žánr, který mi nesedí, prostě bych to asi nevzala.

12. Čteš někdy stejnou knihu více krát?
Ne.. ne,že bych četla jen to, co by stálo jen za jedno přečtení, ale pořád mě lákají nové a nové věci.

13. Dokážeš číst v autobuse?
V zásadě ano, ale musím mít sluchátka. Bez nich to nejde. Jenže jak to bývá přečtu pár stránek a hned se mi udělá špatně.. ach ty smysly, co nás tak šálí.

14. Oblíbené místo na čtení?
Kdybych měla říct jen jedno, tak by to bylo asi někde při sluníčku na louce nebo někde na pláži, ale buďme realisti. Je to buď gauč, nebo moje kancelářská židlička.

15. Zásady při pořizování knih?
Musí se mi líbit obálka. Já vím je to strašné a už je i spousty hesel jako "Nesuď knížku podle obalu", ale mě to nedá. Samozřejmě, že knížku nevybírám jen podle něho. Může mít sebe hezčí obal, ale nemusí se mi líbit anotace a knížka jde už z kola ven. Jinak samozřejmě asi styl psaní, řádkování, počet stran.. abych si nevybrala bychli (,jak se mi to už pár krát stalo) a nakonec se mi jen někde válela po pokoji.

16. Ohýbáš rohy stránek, když nemáš po ruce záložku "oslí uši"?
Ne a nikdy jsem to ani nepochopila. Zarazilo mě, když jsem to viděla poprvé, protože mě to nikdy ani nenapadlo, že by to někdo dělal :D

17. Píšeš si na okraje stránek poznámky?
Nikdy! Od čeho jsou sešity!

18. A do učebnic?
Když je potřeba, tak toho vůbec nelituji.. samozřejmě.

19. V jakém jazyku čteš nejradši? V kolika to zvládáš?
Zlatá čeština. Chápu některé lidi, že čtou třeba i anglické a podobně, aby si i procvičili jazyk, ale já na tak vysoké úrovni rozhodně nejsem. Jinak se na ZŠ učím Anglicky a Španělsky.

20. Co musí mít kniha, aby jsem si ji zamilovala?
Cokoli. Hlavně se mi musí líbit. Každá knížka dokáže oslovit něčím jiným. Teda až na školní učebnice.

21. Co musí mít kniha, aby si ji doporučil dalšímu?
Jak jsem psala v předchozí otázce. Musí mě na ní něco zaujmout natolik, abych to udělala.

22. Oblíbený žánr?
Je to určitě fantasy a trochu sci-fi. Jinak detektivky, romány, young adult, paranormálno..

23. Žánr, který čteš málo, ale chtěl by si víc?
Ten učebnicoví.. jinak asi ne :)

24. Nejvíc inspirativní kniha roku?
Knížka, která by mě vysloveně inspirovala asi nebyla.

25. Oblíbená svačinka ke čtení?
Nevím ani jak někdo může u knížky jíst. Mě by to třeba nikdy nenapadlo.

26. Jak často vybíráš knihu podle obálky?
To spíš dřív jsem vybírala jako ještě menší, ale teď si spíš vybírám knížky o kterých jsem už třeba slyšela u jiných blogerek.

27. Jak často souhlasíš s negativní knižní kritikou?
Já ani nevím. Když se mi nějaká knížka nelíbí, tak o ní moc věcí nevyhledávám a když tak, tak hledám především ty kladné.

28. Co psaní negativních recenzí?
Jak bych to řekla..no.. Vysloveně se v tom vyžívám, když můžu nějakou zkritizovat. Jdu na to prostě upřímně.

29. Když by si mohla číst v dalším cizím jazyku, který by to byl?
Určitě angličtina. Je to přece multikulturní jazyk.

30. Největší knižní výzva?
Zatím ještě žádná nebyla.

31. Největší knižní výzva, do které se stále bojíš jít?
Ano. Povinná četba na střední škole/gymnáziu.

32. Oblíbený básník?
Kdo jiný než William Shakespeare a jeho slavná věta ,,Být či nebýt? To je oč tu běží."

33. Kolik knih si obvykle půjčuješ v knihovně?
Snažím se vždycky jednu, ale stejně mi v rukou skončí min. dvě.

34. Vrátila jsi už někdy knížky do knihovny bez toho, aby sis ji přečetla?
Párkrát to už bylo, co si budeme říkat. Srdce mi to rvalo.

35. Oblíbená knižní postava?
Těch je. Každý čtenář by mi potvrdil, že mí jen tu jedno prostě nejde.

36. Oblíbená knižní záporná postava?
Asi Voldemord. Klasika z Harryho Pottera.

37. Knihy, které si obyčejně beru na prázdniny?
Takové ty .. které bych asi jindy nepřečetla. Takže některé z knihovničky nebo takové ty méně zajímavější. Bohužel..

38. Nejdelší doba, kterou jsi nečetla?
Když by to byla doba, za které jsem už četla tak asi max. tři měsíce.

39. Kniha, kterou jsi nedokázala/nemohla dočíst?
Pár jich je, ale nejvíc mě asi mrzí Roztomilé malé lhářky první díl. Úžasná knížka.. jenže jsem ji musela vrátit zpátky do knihovny než jsem ji dočetla .. samozřejmě byli i další.

40. Co tě nejdřív dokáže vyrušit při čtení?
Asi to, že už se mi nechce nebo rodiče. Jinak samozřejmě, když někdo na mě začne mluvit... , ale třeba vůbec mi nedělá problém číst u televize, pokud se na ni nesoustředím nebo rádia, hudby apod.

41. Oblíbená filmová adaptace?
Je jich dost. K těm nejmilejším třeba Harry Potter,Darren Shan (Upírův pomocník), Percy Jackson.

42. Adaptace, která tě totálně zklamala?
Nevím, asi bych musela delší dobu přemýšlet.

43. Jak často čteš spoilery?
Nečtu a snažím se tomu co nejvíc vyhýbat. Někdy vynechávám i část anotace, aby mě knížka ještě víc překvapila.

44. Nejvíc peněž, které jsi na jeden zátah utratila v knihkupectví?
Snažím se hodně krotit a vždycky vyhledávám sebe možné způsoby nejlevnějšího nákupu, protože knížky jsou jen jedna z mích mnoha zálib, ale bylo to asi okolo 700 korun. Jak říkám, žádné zbytečné utrácení.

45. Jak často knihu před čtením prolistuješ?
Hodně krát, když mi někde leží, ale když si půjčím třeba z knihovny, tak se na ni hned vrhnu a listuju při čtení.. zjišťuju počet kapitol, stránek, počítám kolik mi ještě zbývá..

46. Důvod, pro který by si v polovině knihu vzdal?
Nekonečná nuda nebo tisícovka (korun :D)

47. Máš ráda knihy uspořádané?
Na tohle jsem puntičkář. Já klidně dokážu hledět na knihovnu a půl hodiny přemýšlet jestli knížku nedám o kousíček víc doprava nebo doleva. Nehledě na to, že musí být seřazené podle víšky barvy a série.

48. Jsi zvyklá knihy skladovat nebo je po přečtení poslat dál?
Určitě si je nechávat co nejdéle to jde.

49. Jsou knihy, kterým se vyhýbáš?
Ano a vcelku dost. Hlavně dívčí romány, lovení monster a podobně... Co nadělám.

50. Kniha, která tě rozesmála?
To je na dlouhé přemýšlení. Jsou knížky, nad kterými se zasměju a to moc ráda. Jenže to vždycky nějak pozapomínám.

51. Kniha, která tě rozzlobila?
Nepamatuji si, že by mě některá opravdu naštvala, ale většinou to jsou "ty otevřené konce" a ty pak musíš hrábnout po dalších dílech. Někdy mi to nevadí, ale když knížka byl takový průměr, ale koncem by si to zlepšila, celkem to naštve.

52. Kniha, která tě rozplakala?
Těch je víc. Stydím, stydím. Ale takhle vždycky poznám opravdu dobrou knížku. Mezi top patří: Střípky duší, čísla, případ trhače jahod,..

53. Kniha, od které jsi nic neočekávala, ale nakonec se ti líbila?
Milion sluncí od Beth Revis. Druhý díl Loď mezi hvězdami.

54. Kniha, od které jsi očekávala hodně, ale nakonec se ti nelíbila?
Snažím se od knížky nikdy moc neočekávat, takže asi žádná.

55. Oblíbené čtení na odreagování?
Drakii, Počertěná - Pozor na to co si přeješ, Dexter
Tak a tím meme končí .. doufám, že se líbilo.
- 22.5.2013

Přišel balíček

19. května 2013 v 17:27 | Ell |  I maličkost potěší :)
Tak jsem se dočkala :) V pátek 17.5.2013 došel balíček s knížkama. Ukrývaly se v něm tři knížky: Zavržený/Becca Fitzpatrick, Mrazení/Maggie Stiefvater (#1), Váhání/Maggie Stiefvater (#2).
Cena:
Sečteno podtrženo... 350,-
Poděkování blogu:

Darren Shan - Spřeženci noci, recenze

18. května 2013 v 19:28 | Ell
Název: Spřeženci noci
Série: Sága Darrena Shana
Autor: Darren O´Shaughnessy
Vyšlo: 2008
Nakladatelství: Albatros
Počet stran: 169
Žánr: Horor
Četla jsem: 16.-18.5.2013
Toto je už v přepočtu osmý díl slavné ságy o Darrenovi. Konec byl..ehmm.. nedokončený, ale co! Autorovi už asi bylo jasné, že když se čte už osmý díl, tak nám ani nebude vadit, když hrábneme po dalším. A mě to vůbec nevadí a už se těším. Celkem je dílů totiž dvanáct. Na Darrenovi (autorovi) se mi hrozně líbí, že můžeš číst další díl ságy klidně po roce a i přes sposty postav na které zapomeneš je znovu nenápadně v textě přiblíží a připomene. Jinak musím pochválit další díl s překvapením a dobrodružstvím. Sága je taková moje stálice ke které se vždycky ráda vracím :)
Pár obrázků.. s Darrenem.
4 hvězdičky z 5.
Darren Shan a jeho spojenci se při svém pátrání po Pánovi vampýrů dostávají do rodného městečka pana Hroozleyho a zdá se, jako by se historie opakovala - opět se objevují mrtvoly bez jediné kapky krve. A když se Darren setká se školním inspektorem, začne se odvíjet nit podivných a hrůzostrašných událostí, které doženou Lovce až na pokraj sil. Podaří se jim odhalit a přemoci všechny zlé síly, které se postaví proti nim?
Jak už napovídá anotace v tomto dílu Darren, pan Hroozley a Harkat se vydají do rodného městečka. Tam i před třinácti lety zavítali kvůli šílenému vampírovy Morloughovi. Krutě tam zabíjel. Nastěhují se do hotelu a pátrají po vampírech, kteří tam měli podle zpráv (jedenáct obětí s bez krve) vraždit. Pak se ovšem objevuje školní inspetor, který tvrdí, že se Darren musí vrátit spátky do školy jinak na ně pošle sociálku a hůř. Vyplnili prý přihlášku na zdejší Mahlerovu školu ... coš oni samozřejmě se zdravím rozumem nemohli udělat ... o Darrenovi do té doby neslyšeli a neměli žádné záznamy, ale teď je nucen dostudovat povinou docházku. Darren začne chodit do školy, kde potká Debbii Rulikovou jeho angličtinářku a zároveň starou přítelkyni se kterou chodil před třinácti lety jako děti, když byli ve městě na stopě Morloughovi. Pak napadne Derrena vampír, když šel z doučování a zachráníl ho naštěstí starý přítel Steve Leopard. Který se stal "lovcem vampírů". Mezi tím se dozvídá, že umřel jeden z knížat a to Parris Nebes. Pan Hroozley se vydá k Upíří hoře, aby vzdal čest zesnulému a vrací se nazpět s knížetem Vandžou. Společně se všichni dají dohromady.. Debbi, Steve, Harkat, Darren, Vandža, Hroozley a nasražují past na vampíra, co napadl Darrena, aby je dovedl k ostatním. Tam se střetávají i s pánem vapýrů už po druhé, ten ji ovšem uniká. Ze Steva se vyklube poloviční vampír a Debbi je v zajetí. Po zvláštní dohodě s Gannenem (bratrem Vandži, vampírem) se jim podaří utéct...

Tweety s city, recenze

15. května 2013 v 20:20 | Ell
Název: Tweety s city
Autor: Elizabeth Rudnick
Vyšlo: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 270
Žánr: Dívčí román
Četla jsem: 13.-15.5.2013
Já tak ráda kritizuju :D No do této knížky jsem moc nadějí nevkládala už jen proto, že byla psaná formou tweetů, e-mailů a blogů. To ti příběh dokopy moc nedá a ani si tak nepočteš i když musím ocenit originalitu. Dočítala jsem jen z donucení, že se to čte tak rychle :DD Je to opravdu, ten klasický dívčí románek..Láska, láska, láska, ale musím říct, že menčí čtenářky by to možná bavilo. Zvlášť některé, které knížky moc nebaví a chtějí něco oddechového. Mě ale připadalo jako by jsem si četla cizí facebookovou (twittrovou) zeď. A to mě vůbec nebaví..
Dávám 1 hvězdičku z 5.
Claire nemůže uvěřit, že si ji na Twitteru našel její vysněný kluk. Myslela si, že si jí nikdy ani nevšimne, ale jak se zdá, rozumí jí líp než kdokoliv jiný. Twittersmír je ale záhadné místo, kde se občas přátelé chovají jinak než v reálném světě. A aby toho nebylo málo, Claire si uvědomí, že je zamilovaná do úplně posledního kluka, který kdy připadal v úvahu…
Claire sní o Jackovi snad už od doby, kdy byla ve školce. Teď se ji nečekaně ozval na twitteru a Claire je nadšením bez sebe, ale ouha nakonec se vyklubalo, že to byl jen její dlouholetý kamarád Will a chtěl ji jen vykouzlit úsměv na tváři. Původně to byl nápad Bennetta, aby ji napsal nějaký tweet jako Jack to se ovšem vymklo. Bennett je kamarád Willa, gaučový povaleč a obdivovač Star Treku. Craire se to samozřejmě dozví a nechce v žádném případě už o Willovi ani slyšet i když on sám se jí přiznal, že to udělal i proto že ji miluje a jen ji chtěl vidět šťastnou. Claire nakonec utěší její kamarádka Lottie, hráčka lakrosu a lamačka klučičích srdcí. Náhodou lakros hraje ve stejném týmu i s Jackem. Claire má ale právo být naštvaná, protože ještě než se to dozvěděla byla s Jackem na dvou skutečných randech a i tak se jí víc líbil ten Jack z twittru. No co budu říkat, prostě to všechno dobře dopadlo. Claire se dala nakonec dohromady s Willem a Lottie s Bennettem.