Darren Shan - Spřeženci noci, recenze

18. května 2013 v 19:28 | Ell
Název: Spřeženci noci
Série: Sága Darrena Shana
Autor: Darren O´Shaughnessy
Vyšlo: 2008
Nakladatelství: Albatros
Počet stran: 169
Žánr: Horor
Četla jsem: 16.-18.5.2013
Toto je už v přepočtu osmý díl slavné ságy o Darrenovi. Konec byl..ehmm.. nedokončený, ale co! Autorovi už asi bylo jasné, že když se čte už osmý díl, tak nám ani nebude vadit, když hrábneme po dalším. A mě to vůbec nevadí a už se těším. Celkem je dílů totiž dvanáct. Na Darrenovi (autorovi) se mi hrozně líbí, že můžeš číst další díl ságy klidně po roce a i přes sposty postav na které zapomeneš je znovu nenápadně v textě přiblíží a připomene. Jinak musím pochválit další díl s překvapením a dobrodružstvím. Sága je taková moje stálice ke které se vždycky ráda vracím :)
Pár obrázků.. s Darrenem.
4 hvězdičky z 5.
Darren Shan a jeho spojenci se při svém pátrání po Pánovi vampýrů dostávají do rodného městečka pana Hroozleyho a zdá se, jako by se historie opakovala - opět se objevují mrtvoly bez jediné kapky krve. A když se Darren setká se školním inspektorem, začne se odvíjet nit podivných a hrůzostrašných událostí, které doženou Lovce až na pokraj sil. Podaří se jim odhalit a přemoci všechny zlé síly, které se postaví proti nim?
Jak už napovídá anotace v tomto dílu Darren, pan Hroozley a Harkat se vydají do rodného městečka. Tam i před třinácti lety zavítali kvůli šílenému vampírovy Morloughovi. Krutě tam zabíjel. Nastěhují se do hotelu a pátrají po vampírech, kteří tam měli podle zpráv (jedenáct obětí s bez krve) vraždit. Pak se ovšem objevuje školní inspetor, který tvrdí, že se Darren musí vrátit spátky do školy jinak na ně pošle sociálku a hůř. Vyplnili prý přihlášku na zdejší Mahlerovu školu ... coš oni samozřejmě se zdravím rozumem nemohli udělat ... o Darrenovi do té doby neslyšeli a neměli žádné záznamy, ale teď je nucen dostudovat povinou docházku. Darren začne chodit do školy, kde potká Debbii Rulikovou jeho angličtinářku a zároveň starou přítelkyni se kterou chodil před třinácti lety jako děti, když byli ve městě na stopě Morloughovi. Pak napadne Derrena vampír, když šel z doučování a zachráníl ho naštěstí starý přítel Steve Leopard. Který se stal "lovcem vampírů". Mezi tím se dozvídá, že umřel jeden z knížat a to Parris Nebes. Pan Hroozley se vydá k Upíří hoře, aby vzdal čest zesnulému a vrací se nazpět s knížetem Vandžou. Společně se všichni dají dohromady.. Debbi, Steve, Harkat, Darren, Vandža, Hroozley a nasražují past na vampíra, co napadl Darrena, aby je dovedl k ostatním. Tam se střetávají i s pánem vapýrů už po druhé, ten ji ovšem uniká. Ze Steva se vyklube poloviční vampír a Debbi je v zajetí. Po zvláštní dohodě s Gannenem (bratrem Vandži, vampírem) se jim podaří utéct...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama