Drakie, recenze

6. května 2013 v 18:55 | Ell
Název: Drakie
Série: Drakie
Autor: Sophie Jordan
Vyšlo: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 293
Žánr: Sci-fi a fantasy, román
Četla jsem: 29.4-6.5.2013
Hezký příběh, ale asi jsem se do něj nemohla nějak vcítit, ke všemu to skončilo, tak všelijak, takže mi asi nezbývá nic jiného než si přečíst další díl. Upřímně nevím jestli jo :D Dokonce mi i jedna věta připomněla Stmívání ("A tak se lev zamiloval do jehňátka,,), není to ta stejná, ale nechci to říkat, pro překvapení. Asi mi tam chybělo více napětí nebo jsem od toho očekávala něco víc, když jsem četla recenze a komentáře na knihu, zmiňovalo se, že má knížka smutný konec. To sice měla, ale pro mě, asi ne tak dostatečně. Asi jsem tak trochu lpěla na tom, že to má pokračování a všechno se zas zpraví.
Moje hodnocení:
Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit...
A jak to dopadlo?
Jacinda se vydá se svou kamarádkou Azurkou si trouchu provětrat křídla, patří totiž ke kmeni drakijů.. draků s lidkou tváří. Pravidla ovšem zakazují létat za dne mimo kmen a zastihne je škaredé překvapení. Zpozorují je lovci. Zoufale se snaží dostat z této situace, jsou nuceny se rozdělit a Jacinda se ukryje do jeskyně. Tam ji nachází lovec, který ji překvapivě zachraňuje i přes to, že by neměl. Vrátí se zpátky ke kmenu, kde Jacindě máma řekne, že je nutné se přestěhovat a to do světa smrtelníků.V kmeni by to pro ně bylo nebezpečné. Spolu se svou dvojčkou Tamrou (zakrnělá drakii, neproměnila se) a mámou utíkají do pouště, města Chapparen. Máma potají doufá, že tady Jacindina Drakie pomalu umře, dojdou jí síly a bude dál žít jako smrtelník. Tak se rozhodla i ona před lety. Jacinda, ale zatím neví, že to chce pro její dobro a že od kmene utekli kvůli toho, že jako drakii dštící oheň narozenou po 400 letech, by ji kmen nechal uřezat křídla a nechal si ji pro sebe. Zde potkává i Willa, lovce, který ji zachránil život v jeskyni.. zamiluje se. Po pár týdnech ji vystopuje, ale Cassian její vyvolený partner, budoucí alfa samec kmene a chce ji donutit se zpátky vrátit. Ona ovšem odmítá kvůli Willovi. Nakonec to dopadne, tak že Cassian objeví Jacindu ve Willově něžném objetí a dá se s ním do křížku..Jacinda zjišťuje, že Willova krev je fialová (barva drakijské krve). Nechápe proč. Na vysvětlování je moc pozdě, protože se blíží lovci, co byli poblíž a tak Jacinda s Cassianem odchází, proměnila se totiž v Drakii, když ji pozoroval jeden z lovců. Chtěla zachránit Willa..odsoudila se k útěku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama