Hra lží, recenze

12. května 2013 v 18:07 | Ell
Název: Hra lží
Série: Lying game
Autor: Sara Shepard
Vyšlo: 2012
Nakladatelství: BB/art
Počet stran: 215
Žánr: Román
Četla jsem: 6.-12.5.2013
Konec mi přišel hrozně utržený. Je to sice série na víc dílů, ale celou knížku nás autorka napíná, jak to skončí a my se to stejně nedozvíme a musíme si přečíst další díl :D Od autorky jsem už četla i první díl Roztomilých malých lhářek, které jsem nedočetla, protože jsem to nestihla :/ Tato knížka začíná novou sérii a to Hru lží. Podle této série se taky jako podle první, co napsala, začal točit seriál. Knížka se pěkně četla, to musím pochválit. Někteří i tvrdí, že se i ztráceli, ale mě to styl psaní vůbec nedělal problém.
Tlg_series_cover_review1_large
Série Hry lží .. :)
Emma a Ethan..
Mé hodnocení:
4 z 5 hvězdiček

Měla jsem život, pro který by člověk byl schopen zabít.
Pak to někdo udělal.
Nejhorší na tom být mrtvá je, že už nemáte pro co žít. Žádné líbání. Žádná tajemství. Žádné drby. Z toho by většina holek měla druhou smrt. Ale já naštěstí dostala něco, co nikdo jiný nemá - představení na přidanou - a to díky Emmě, své znovunalezené sestře, se kterou jsem se ani nestačila sejít.

Emma se nyní zoufale snaží zjistit, co se mi stalo. A jediný způsob, jak to vypátrat, je být mnou - vklouznout do mého starého života a po kousíčkách ho skládat dohromady. Ale může se smát důvěrným vtipům s mými nejlepšími kamarádkami? Přesvědčit mého kluka, že ona je ta dívka, do které se zamiloval? Předstírat, že je šťastná, bezstarostná dcera, když objímá mé rodiče na dobrou noc? A dokáže hrát dál tohle divadýlko i potom, co si uvědomí, že můj vrah ji sleduje na každém kroku?
Hra lží začíná.
Když se Emmin nevlastní bratr vytasí s videem, které objevil na internetu, Emma je v šoku. Že někdo natáčí na video vraždu mladé dívky, to by ještě skousla - nejspíš se jedná o nějakou stupidní hru. Jenomže ta dívka vypadá úplně stejně jako ona! Má snad dvojče? Vzhledem k tomu, že strávila skoro celý svůj dosavadní život v pěstounské péči, je to docela možné. Po krátkém pátrání Emma zjistí, že má opravdu sestru jménem Sutton, a rozjede se za ní. Až na to, že Sutton zmizí a ona je vtáhnuta do jejího života a považována za ní. Přitom nevědomky s ní Sutton je na každém kroku jako duch. Emma se později dozvídá, že setkání dvou sester po rokách se nechystá, jelikož Sutton někdo zavraždil a nechal jí vzkaz, ať hraje za svoji sestru dál, jinak to schytá i ona. Snaží se proniknou do světa její kamarádek, kluka a oblíbenkyně školy. Mezitím zjišťuje, že oblíbenost Sutton měla na svědomí proslulá. Hra lží neboli kanadských žertíků, které zacházeli až moc daleko. Emma se snaží vypátrat vraha, ale objevuje, že každý by měl důvod ji zabít..Charlott, své nejlepší kamarádce přebrala kluka Garretta..Madeline, také své nejlepší kamarádce provedla něco ošklivého s jejím v té době nezvěstným bratrem Thayerem, kterého taky měla až moc ráda její nevlastní sestra Laurel. Za chvíli jí čeká oslava jejích osmnáctých narozenin. Garrett má pro ní překvapení o kterém se už bavili v létě se Sutton a to jejich poprvé. Emmě to na nové pozici zarazí a odmítá, chce se před ním schovat. Vrazí do Laurenina pokoje, kde vidí video, na kterém se Sutton její nejlepší kamarádky chtějí zabít. Zmate ji to natolik, že chce utéct a to nadobro. Po cestě natrefí na Ethana kamaráda Sutton, který ji ochotně chce odvést, než se dozví, kam na autobusové nádraží. Zadrží ji a řekne ji všechno o tom videu, že to byl jen jeden z žertů, že tam byl a zachránil ji před kamarádkami, které to až moc přehnali. A že to bylo ještě dřív než Sutton zemřela. Naoplátku se dozvídá všechno o Emmě. Vrátí se zpátky do Suttoninna života..

Konec
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 19. května 2013 v 17:40 | Reagovat

Četla jsem jí a líbila se mi :) Těším se, až vyjde v červnu další díl :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama