Oh My Wishlist (3)

15. června 2013 v 6:00 | Ell |  On My Wishlist
Od autora Book Chick City.
Cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které bychom si chtěli koupit. Můžou to být starší i novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu.

Název: Ten, kdo stojí v koutě
Autor: Stephen Chbosky
Vyšlo: 2012
Nakladatelství: Brio
Počet stran: 216
Žánr: Literatura světová, ostatní
Překlad: Vratislav Kadlec
za 187,-
Anotace: Když člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. Ale pak přijde chvíle, kdy je třeba vykročit na parket a začít opravdu žít. Strhujícímu románu Stephena Chboskeho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše - máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně. V Charliem se autorovi podařilo stvořit vypravěče, který vás uhrane a přenese zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze.
Proč zrovna tato knížka?
Všude, kde se podívám, vidím pochvalné recenze. Vždy má vysoké hodnocení a pochvalována za silný příběh. Myslím si, že tato knížka by se mi mohla hodně líbit. A aby mi nebylo líto ji například vracet zpátky do městské knihovny ráda bych si ji pořídila. Ke všemu mám tušení, že v naší knihovně ani není.. Už se na tu knížku moc těším.
Upoutávka na knížku:
(anglický trailer filmu)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikol Nikol | Web | 15. června 2013 v 10:05 | Reagovat

O této knize jsem slyšela spoustu kladných recenzi. :) Bohužel jsem ji ještě nečetla.. ;-)  ;-)  :-)  :-)  :-)

2 luthien-nama luthien-nama | Web | 15. června 2013 v 18:30 | Reagovat

Tahle knížka vypadá upravdu zajímavě, asi se taky po ní někde podívám;)
PS: Máš opravdu pěkný blog;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama