On My Wishlist (1)

1. června 2013 v 6:00 | Ell |  On My Wishlist
Od autora Book Chick City.
Cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které bychom si chtěli koupit. Můžou to být starší i novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu.

Název: Divergence
Série: Divergence
Autor: Veronica Roth
Vyšlo: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 344
Žánr: Sci-fi, Fantasy, Román, dystopie
Překlad: Radka Kolebáčová
za 227,-
Anotace: Nacházíme se v dystopickém Chicagu, kde je společnost rozdělena do pěti frakcí. Každá frakce se zaměřuje na jednu ctnost - Candor na upřímnost, Abnegation na obětavost, Dauntless na statečnost, Amity na mírumilovnost a Euridite na moudrost. Každý rok v předem určený den si všichni šestnáctiletí musí vybrat, které ze zmíněných ctností zasvětí zbytek svého života. Pro Beatrice tato volba znamená rozhodnutí mezi životem s rodinou a tím, čím je doopravdy. A to, co si vybere, nakonec překvapí i ji samotnou. Během výcviku, který probíhá ve velmi konkurenčním duchu, si Beatrice zvolí nové jméno (Tris) a snaží se v novém prostředí najít místo, kam patří. A také si nějak utřídit své pocity vůči jednomu na jednu stranu fascinujícímu, ale na druhou stranu velmi nebezpečnému chlapci. Do toho všeho ji tíží jedno velmi zásadní tajemství, které (jak se později ukáže) může zachránit život všem, které miluje... ale také ji zničit.

Proč zrovna tato knížka?
Jak si asi někteří všimli s touto knížkou se snad protrhl pytel a já bych moc ráda věděla proč. Ke všemu si myslím, že právě toto by mě mohlo moc bavit, jelikož mě bavilo i HG. Nebylo by vůbec na škodu tuto knížečku mít doma po ruce. Sbohem loučení s knížkou z knihovny :D
Upoutávka na knížku:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama