Zavržený

28. června 2013 v 13:44 | Ell
Název: Zavržený
Série: Nora Greyová
Autor: Becca Fitzpatrick
Vyšlo: 2010
Nakladatelství: Egmont
Počet stran: 368
Žánr: Román, fantasy
Najdeš: andělé, láska, vraždy,..
Překlad: Petra Babuláková
Četla jsem: 18.-27.6.2013
Anotace: Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory.
Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné - držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: "Jak hluboko dokážeš padnout?"
Krásná obálka, která nám ukazuje, o čem příběh bude. Prozrazuje toho až moc.. Ale koho jiného dát na obálku, když ne okouzlujícího anděla. Poprvé, když jsem ji viděla, říkala jsem si, že to bude jedna z těch fakt pekelně dobrých, už jen podle toho, že s dalšími díli roste krása obálek. Hihi.. Dýchá z ní něco opravdového. U mě se, ale bohužel obálka omrzela. Proto ubírám půl hvězdičky.
Hodnocení obálky:
4.5/5
Becca Fitzpatricková se narodila 3. února 1979 a čtenářsky ji odkojily Nancy Drew a Trixie Belden. Ve svých osmi letech se rozhodla, že se stane spisovatelkou. Její vysokoškolský titul nemá kupodivu s literaturou nic společného, právě naopak, její profesor angličtiny ji chtěl dokonce nechat propadnout. Psaní se tudíž nevěnovala až do svých čtyřiadvacátých narozenin, kdy její osud definitivně zpečetil její manžel. Nemohl se totiž rozhodnout, jestli své ženě dát k narozeninám kurz japonské kuchyně nebo osmitýdenní kurz tvůrčího psaní. Proč ho vůbec psaní napadlo, když jeho žena do té doby nenapsala ani čárku není jasné, ale co víme jistě je, že se nakonec rozhodl udělat ze své ženy spisovatelku.


Kniha se mi začala líbit čím dál víc.
Začalo to tím, že mě kniha upoutala obálkou. Pak mě zase odradilo hodnocení a recenze ostatních blogerů. A nakonec knížka skončila u mě na poličce. Začala jsem číst v obavách a postupně se probojovávala, až se mi to začalo líbit.
Co jsem četla jinde, kniha je hodně přirovnávána ke Stmívání. K této ságe jsem se sice ještě nedostala, ale chápu, že autoři po světě se ji snažili napodobovat pro svůj úspěch. Ale k této knize bych ji moc nepřirovnávala. Nedá se říct, že je tu přesně milostný trojúhelník. A okolnosti a příběh směřuje, taky jinde.
Ze začátku, jak jsem už říkala, jsem byla rozmrzelá. Asi prvních sto stránek se mluvilo jen o hlavním hrdinovy a omývalo se to pořád dokola. Až později se začalo něco zajímavého dít. Taky mi přišlo, že hlavní hrdinka nemá moc rozumu. Začínají se okolo ní motat, tak pěkní kluci a ona se furt ofrňuje, že jsou takový a makový. Místo toho, aby se je snažila poznat a zjistit o nich něco víc, a pak dělat soudy. Měla by být ráda, že je o ní zájem. Smějící se
Ke konci jsem zase moc nepochopila celkovou vysvětlivku. Podstatu ano, ale bylo to na mě nějak podivné. Zašněrované na přemýšlení. Chápala jsem, kdo je kdo. Co, kdo udělal a blablabla.. ale asi mi unikla pointa.
Došla jsem teda k závěrné otázce, kterou pochopím jen já. ,,Proč?"
Jen si nemyslete, že jsem nějaká nechápavka.. jen mi tam něco scházelo.
Ale teď k pochvale. Je fakt, že z některých scének mi bušilo srdce. A zmohla jsem se jen k ,,Ohh!" i když musím přiznat, že byli i ty při, kterých jsem si klepala na hlavu.
Nora s Patchem :)
Hodnocení knihy:
Všechno to začalo, když v hodině biologie došlo k zásadnímu přesazování a Nora Greyová a Patch Cipriano skončili spolu. Nora je z toho celá nesvá, protože Patch ji zvláštním způsobem přitahuje. On však toho využívá a každou hodinu ji popichuje ve stylu: ,,Stejně se do mě zamiluješ." Nora se mu snaží vyhýbat, jak to jen jde. Pak ovšem dostanou za úkol poznat svého nového spolusedícího na známky. Patch ji o sobě nic kloudného neřekne a snaží se být tajemný, zato o Noře ví úplně vše. Je z toho celá zoufalá, protože známky jsou pro ní všechno. Chce se dostat na prestižní školu a dvojka na vysvědčení by asi nepřežila.
Po čase se jí začne zdát jako by ji Patch pronásledoval všude, kde se hne, ať je to u nakupování s kamarádkou nebo rande. Do života se jí začínají motat i dva další kluci a to Julse a Elliot, kteří přestoupili na jejich školu. Nora jim moc nedůvěřuje a ostýchá se, zato její nejlepší kamarádka Vee je celá nadšená, že možná bude mít kluka.
Nora se pak dozvídá, že Patch je padlý anděl, který byl svržen z nebe pro svou touhu. Přesněji touhu po jedné bytosti, dívce na Zemi. A přišel do školy proto, aby ji zabil. Mohl by se pak stát člověkem a začít žít od začátku. Ovšem by už nebyl nesmrtelný. V těle padlého anděla se cítil jako za sklem a on chtěl opravdu cítit. Byla tu ale i jistá možnost, že kdyby někoho zachránil před smrtí, může se znovu stát andělem a to strážným. To on ale nechtěl.
Noru teď ale začne někdo doopravdy pronásledovat a snažit se ji zabít. Chlápek v černé lyžařské kukle. Zjišťuje, že její nová psycholožka je bývalá přítelkyně Patche (anděl smrti) a že Elliot, kterého začínala mít ráda má něco dočinění s vraždou dívky, se kterou chodil.
Nakonec to dopadne, tak že Nora zjistí, že Julse je ten chlápek v kukle a zároveň i Nefil, čili poloviční padlý anděl. Snažil se ji zabít.. trošku mi uniklo proč. No, každopádně Patch ji nakonec zachrání a stane se strážným andělem. Oba se zbožňují a všechno dobře dopadlo. Usmívající se

Související články:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama