Červen 2013

Oh My Wishlist (4)

29. června 2013 v 6:00 | Ell |  On My Wishlist
Od autora Book Chick City.
Cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které bychom si chtěli koupit. Můžou to být starší i novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu.
Série: Darren Shan
Autor: Darren O´Shaughnessy
Vyšlo: 2002-2009
Nakladatelství: Albatros
Počet knih: 12
Žánr: Horor
Znaky: Cirkus, pavouk, upír, vampír,..
za 59,- každý díl (100,- poštovné)
Anotace prvního dílu: První kniha série Příběhy Darrena Shana. Spolužáci Darren a Steve si navzdory varování svého učitele nenechají ujít neobvyklé představení v utajovaném Cirku Mostruoso, o kterém si přečetli na nalezeném letáku. Oba chlapci jsou představením uchváceni - Darren cvičenou pavoučicí, Steve jejím cvičitelem Hroozleym, který mu připomíná upíra z jedné knížky. Ve 33 kapitolách, do nichž Darren své vyprávění vtěsnal, stíhá jako v horečnatém snu jedna noční můra druhou a oba kamarádi se ocitnou v ohrožení života.
Proč zrovna tato série?
Jednoduše ji zbožňuju. Naposledy jsem četla osmý díl půjčený z knihovny. Pak jsem se tak zasnila vídat tuto srdcovku ve svých poličkách a dost se mi ten pocit líbil. Tak jsem trochu šmejdila a byla jsem dost překvapená, že stojí jen tak málo. Pokud se někdy rozhodnu si je koupit, tak asi postupně po třech dílech. To znamená na čtyřikrát.
Ps: Na obrázku je sága s jinými obálkami. V česku jsou jiné :)
A někdo možná viděl i film, který byl natočený podle prvních dílů a to ,,Upírův pomocník". Další se teprve točí.
Upoutávka na knížku:
(anglický trailer filmu)

Giveaway

28. června 2013 v 15:18 | Ell |  Soutěže

!První giveaway na blogu Kapustňák!

->Zde<-
Od 27.6 do 5.8.

Zavržený

28. června 2013 v 13:44 | Ell
Název: Zavržený
Série: Nora Greyová
Autor: Becca Fitzpatrick
Vyšlo: 2010
Nakladatelství: Egmont
Počet stran: 368
Žánr: Román, fantasy
Najdeš: andělé, láska, vraždy,..
Překlad: Petra Babuláková
Četla jsem: 18.-27.6.2013
Anotace: Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory.
Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné - držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: "Jak hluboko dokážeš padnout?"
Krásná obálka, která nám ukazuje, o čem příběh bude. Prozrazuje toho až moc.. Ale koho jiného dát na obálku, když ne okouzlujícího anděla. Poprvé, když jsem ji viděla, říkala jsem si, že to bude jedna z těch fakt pekelně dobrých, už jen podle toho, že s dalšími díli roste krása obálek. Hihi.. Dýchá z ní něco opravdového. U mě se, ale bohužel obálka omrzela. Proto ubírám půl hvězdičky.
Hodnocení obálky:
4.5/5
Becca Fitzpatricková se narodila 3. února 1979 a čtenářsky ji odkojily Nancy Drew a Trixie Belden. Ve svých osmi letech se rozhodla, že se stane spisovatelkou. Její vysokoškolský titul nemá kupodivu s literaturou nic společného, právě naopak, její profesor angličtiny ji chtěl dokonce nechat propadnout. Psaní se tudíž nevěnovala až do svých čtyřiadvacátých narozenin, kdy její osud definitivně zpečetil její manžel. Nemohl se totiž rozhodnout, jestli své ženě dát k narozeninám kurz japonské kuchyně nebo osmitýdenní kurz tvůrčího psaní. Proč ho vůbec psaní napadlo, když jeho žena do té doby nenapsala ani čárku není jasné, ale co víme jistě je, že se nakonec rozhodl udělat ze své ženy spisovatelku.


Kniha se mi začala líbit čím dál víc.
Začalo to tím, že mě kniha upoutala obálkou. Pak mě zase odradilo hodnocení a recenze ostatních blogerů. A nakonec knížka skončila u mě na poličce. Začala jsem číst v obavách a postupně se probojovávala, až se mi to začalo líbit.
Co jsem četla jinde, kniha je hodně přirovnávána ke Stmívání. K této ságe jsem se sice ještě nedostala, ale chápu, že autoři po světě se ji snažili napodobovat pro svůj úspěch. Ale k této knize bych ji moc nepřirovnávala. Nedá se říct, že je tu přesně milostný trojúhelník. A okolnosti a příběh směřuje, taky jinde.
Ze začátku, jak jsem už říkala, jsem byla rozmrzelá. Asi prvních sto stránek se mluvilo jen o hlavním hrdinovy a omývalo se to pořád dokola. Až později se začalo něco zajímavého dít. Taky mi přišlo, že hlavní hrdinka nemá moc rozumu. Začínají se okolo ní motat, tak pěkní kluci a ona se furt ofrňuje, že jsou takový a makový. Místo toho, aby se je snažila poznat a zjistit o nich něco víc, a pak dělat soudy. Měla by být ráda, že je o ní zájem. Smějící se
Ke konci jsem zase moc nepochopila celkovou vysvětlivku. Podstatu ano, ale bylo to na mě nějak podivné. Zašněrované na přemýšlení. Chápala jsem, kdo je kdo. Co, kdo udělal a blablabla.. ale asi mi unikla pointa.
Došla jsem teda k závěrné otázce, kterou pochopím jen já. ,,Proč?"
Jen si nemyslete, že jsem nějaká nechápavka.. jen mi tam něco scházelo.
Ale teď k pochvale. Je fakt, že z některých scének mi bušilo srdce. A zmohla jsem se jen k ,,Ohh!" i když musím přiznat, že byli i ty při, kterých jsem si klepala na hlavu.
Nora s Patchem :)
Hodnocení knihy:
Všechno to začalo, když v hodině biologie došlo k zásadnímu přesazování a Nora Greyová a Patch Cipriano skončili spolu. Nora je z toho celá nesvá, protože Patch ji zvláštním způsobem přitahuje. On však toho využívá a každou hodinu ji popichuje ve stylu: ,,Stejně se do mě zamiluješ." Nora se mu snaží vyhýbat, jak to jen jde. Pak ovšem dostanou za úkol poznat svého nového spolusedícího na známky. Patch ji o sobě nic kloudného neřekne a snaží se být tajemný, zato o Noře ví úplně vše. Je z toho celá zoufalá, protože známky jsou pro ní všechno. Chce se dostat na prestižní školu a dvojka na vysvědčení by asi nepřežila.
Po čase se jí začne zdát jako by ji Patch pronásledoval všude, kde se hne, ať je to u nakupování s kamarádkou nebo rande. Do života se jí začínají motat i dva další kluci a to Julse a Elliot, kteří přestoupili na jejich školu. Nora jim moc nedůvěřuje a ostýchá se, zato její nejlepší kamarádka Vee je celá nadšená, že možná bude mít kluka.
Nora se pak dozvídá, že Patch je padlý anděl, který byl svržen z nebe pro svou touhu. Přesněji touhu po jedné bytosti, dívce na Zemi. A přišel do školy proto, aby ji zabil. Mohl by se pak stát člověkem a začít žít od začátku. Ovšem by už nebyl nesmrtelný. V těle padlého anděla se cítil jako za sklem a on chtěl opravdu cítit. Byla tu ale i jistá možnost, že kdyby někoho zachránil před smrtí, může se znovu stát andělem a to strážným. To on ale nechtěl.
Noru teď ale začne někdo doopravdy pronásledovat a snažit se ji zabít. Chlápek v černé lyžařské kukle. Zjišťuje, že její nová psycholožka je bývalá přítelkyně Patche (anděl smrti) a že Elliot, kterého začínala mít ráda má něco dočinění s vraždou dívky, se kterou chodil.
Nakonec to dopadne, tak že Nora zjistí, že Julse je ten chlápek v kukle a zároveň i Nefil, čili poloviční padlý anděl. Snažil se ji zabít.. trošku mi uniklo proč. No, každopádně Patch ji nakonec zachrání a stane se strážným andělem. Oba se zbožňují a všechno dobře dopadlo. Usmívající se

Související články:

Bylo nebylo (3)

27. června 2013 v 13:57 | Ell |  Bylo nebylo
Meme od Kath.
Čtvrtečtní meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.
Název: Síla vzdoru
Série: Hunger games
Autor: Suzanne Collins
***
Dívám se na svoje boty.

Související články:

Letní knižní výzva

26. června 2013 v 16:11 | Ell |  Letní knižní výzva
Knižní výzvu pořádá Táňa a Zuzka.

Mým cílem za letošní prázdniny je minimálně patnáct knih. Nebudu si určovat nějaký seznam, protože stejně vím, že bych je všechny nepřečetla a některé přečetla navíc. Toto je pouze takový úvodní, informační článek. Po čase prázdnin budu zveřejňovat jiný článek se seznamem knížek, které už jsem stihla za určitou dobu přečíst a k nim přikládat recenze. Jak už jsem říkala moje předsevzetí je patnáct knih, uvidím, kolik toho zvládnu.
Je teda možné, že na konci prázdnin se ikonka bude měnit Šlápnul vedle
Asi každý z nás se už na prázdniny hrozně moc těší. Já se taky těším a to taky proto, že se vrhnu na knížky, na které moc času přes školní rok nebylo. Jak to vidím, tak asi nejvíc knížek přečtu na chatě. Je tam totiž většinou nuda a mě nezbývá nic jiného, než popadnout tu knížku. Zato si ale nejsem jistá, jak budu číst přes tábory, protože tam zas naopak se ke knížkám vůbec nedostanu. Vždycky je co dělat.. pro změnu Smějící se

Waiting on Wednesday (5)

26. června 2013 v 6:00 | Ell |  Waiting on Wednesday
Týdenní meme Waiting on Wednesday je hostováno stránkou Breaking the Spine a koná se každou středu.
Jde o to, že zveřejníš knížku, kterou si chceš přečíst.
Název: Mrazení
Série: Vlci z Mercy Falls
Autor: Maggie Stiefvater
Vyšlo: 2010
Nakladatelství: Argo
Počet stran: 342
Žánr: Fantasy
Najdeš: Milostný románek, vlkodlaci,..
Překlad: Dominika Křesťanová, Jozef Tkadlec, Jiří Gruša, Václav Renč
Anotace: Světový bestseller o vlkodlacích. Dva hrdinové - Sam a Grace - a tři životy, které se osudově propojí v jeden příběh.

Grace fascinují vlci žijící v lesích za domem jejích rodičů, zvláště jeden se žlutýma očima. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší a proměna obtížnější. Jednoho dne Grace potká chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby zůstal člověkem - jinak ztratí Grace i sám sebe, tentokrát už navždy.
Proč zrovna tato knížka?
Tuhle knížku si chci přečíst opravdu dlouho, ale pořád jsem se k ní "né a né" dostat. Ale asi před měsícem jsem si ji koupila za dost dobrou cenu i s druhým dílem. Takže teď už čeká jen na mě. Postupně se k ní dopracuji. Určitě!

Upoutávka na knížku:

Waiting on Wednesday (4)

19. června 2013 v 6:00 | Ell |  Waiting on Wednesday
Týdenní meme Waiting on Wednesday je hostováno stránkou Breaking the Spine a koná se každou středu.
Jde o to, že zveřejníš knížku, kterou si chceš přečíst.
Název: Síla vzdoru
Série: Hunger games
Autor: Suzanne Collins
Vyšlo: 2011
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 344
Žánr: Sci-fi, fantasy, dystopie
Najdeš: Boj o přežití, reality show
Překlad: Josef Dušek, Zdík Dušek
Anotace: Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí - s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce - reprodrozdem - bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.
Proč zrovna tato knížka?
Jak asi všichni vědí, tak tento díl je poslední ze série Hunger games. Já četla oba předchozí a už se nemůžu dočkat a nemohu ujít ten další. Bohužel si ještě musím počkat, dokud konečně nebude v knihovně. Ještě, že existují rezervace.
Upoutávka na knížku:

Teaser Tuesday (4)

18. června 2013 v 19:35 | Ell |  Teaser Tuesday
Toto týdenní meme pořádá Should Be Reading.
O co jde?
1. Popadni knížku, kterou momentálně čteš.
2. Otevči ji na náhodné stránce.
3. Napiš dvě teaserové věty odkukoliv z té stránky.
4. Nezahrnuj spoilery.
5. Zveřejni název a autora knížky.
Název: Zavržený
Autor: Becca Fitzpatrick
***
Zasloužila bych si nakopat, protože jsem si bezděky představila, co by mohla společná noc s Patchem zahrnovat.
...
,,Tys mi řekl andílku?"
Strana 77

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

18. června 2013 v 19:17 | Ell
Název: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
Série: Miss Peregrine
Autor: Rasom Riggs
Vyšlo: 2012
Nakladatelství: Jota
Počet stran: 358
Žánr: Sci-fi, fantasy, horor
Četla jsem: 8.-17.6.2013
Anotace: Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak - i když to zní jako něco nemožného - jsou možná stále naživu.

Já si ji nemůžu vynachválit. Hned jak jsem ji uviděla, musela jsem si odpřísáhnout, že si ji přečtu. Jsem moc ráda, že Jota nedělala obálku novou, ale tuhle ponechala z originálu. U mě si už samotná obálka získala srdíčko. Úplně z ní dýchá všechno to tajemno. Neměla bych srdce ji jen maličko z těch pěti hvězdiček ubrat.
Hodnocení obálky:
5/5
Ransom Riggs se narodil na dvě stě let staré farmě v Marylandu, kde chtěl jako dítě zůstat a stát se farmářem. V pěti letech se však s rodiči přestěhoval na Floridu, v současnosti má svůj domov v kraji podivných dětí - v Los Angeles. Prozatím stačil nasbírat diplomy na Kenyon College a na Fakultě filmové a televizní tvorby University of Southern California, oženit se a natočit několik cenami ověnčených krátkých filmů. Melouchaří jako blogger a autor-cestovatel, jeho eseje z cest Strange Geographies najdete na adrese mentalfloss.com nebo ransomriggs.com. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je jeho prvním románem.


Po dlouhé době, co jsem si ji rezervovala v knihovně, ji mám konečně v rukou. Co v rukou, já ji dokonce i dočetla :D Nemám, co bych jí vytkla. Pěkně propracová, poutavý děj a skvělé prostředí. Kdo by se nebál, když se řekne sirotčinec pro podivné? Jediné, proč nemá plných pět hvězd je pro konec. Byl takový jak má být, ale žádný dojáček a já si prostě na dojáčky potrpím. Kniha je krásně propletena starými fotografiemi. To se už teď u mnoha knížek nevidí a já to příjemně uvítala. U mnoha jsem jen zírala s otevřenou pusou. Jedna fotografie byla i zpracovaná na obálku knihy. A mám takové tušení, že se ta obálka bude i skvěle vyjímat ve vaší knihovně, ale na to jak strašidelně vypadá, tak ve skutečnosti ani strašidelná není. Je hodně těžké, aby se člověk u knihy bál, to spíše ve filmech, ale na tuto knihu se dokonce připravuje i film, tak se možná tam, toho tajemna dočkám. Musím se přiznat, chvílemi jsem se u knihy i zasmála. Jinak jsem se nemohla nudit, hýřila dějem. Dozvěděla jsem se dokonce, že je prvním dílem. Takže bude pokračování! Už se těším na další fotografie a dobrodružství s Jacobem.
Úryvek z knížky :)
Netvor. Nepřítel podivných..
Sirotčinec podivných dětí.
Hodnocení knihy:
4.5/5
Šestnáctiletý Jacob žije se svou rodinou na Floridě, kde i vyrůstal. Když byl malý jeho dědeček, Abraham Partman mu vyprávěl různé strašidelné historky z jeho mládí. Jak byl donucen odcestovat ze svého rodného Polska až do Walesu na ostrov Cairnholm, kde se skrýval před netvory a stvůrami. V sirotčinci, kde se schovával, žil spolu s podivnými dětmi. Uměli levitovat, komunikovat s rostlinami, měli nepřiměřeně velkou sílu k svému tělu a další zvláštní schopnosti. Jacob tomu po čase přestal věřit a myslel si, že jsou to pouhé pohádky pro malé děti.
Dědeček začal stárnout a zapomínat. Proto, když Jacobovi volal, myslel si, že se o nic vážného neděje. Další panický záchvat, ale jak za ním přijel spolu se svým nejlepším kamarádem Ricky, našel ho v lese za domem v kaluži krve. Jacob ještě zahlédl netvora, který mu to udělal. Nemohl uvěřit, že opravdu existují a vše je pravda. Ještě než dědeček zemřel, stačil mu říct poslední slova.
Podle útržků posledních slov dědy, co vyluštil, se vydal na ostrov. Rodiče přemluvil a jeho otec jel s ním. Otec byl totiž ornitolog a na ostrově byli ptáci, o které se zajímal. Všichni to považovali za dobrý nápad, protože Jacobovi byl diagnostikován "akutní stres". Vyplynulo to z toho, že utrpěl šok, když viděl dědu umírat.
Na ostrově se dozvídá, že sirotčinec je v troskách a to už od 2. světové války přesně 3.září.1940, kdy na něj při nešťastné náhodě spadla bomba. Při jeho bližším zkoumání najde další fotografie. Přijde mu to jako vidina, ale vidí děti, co tu žili. Vydá se za nimi a dostane se do časové smyčky. Uvítá ho paní Peregrinová, která ho překvapivě očekává. Sdělí mu, že v podstatě nejsou mrtvý, ale pořád přežívají ve smyčce jednoho dne a to právě 3.září.1930. Každý den se resetuje a od dopadu bomby začíná od znova. Jeho dědeček patřil k nim a také jako on má podivnou schopnost, která se obvykle dědí ob generaci. Vidět netvory. Poznává všechny ty děti, co znal z fotografií.
Chodí je navštěvovat přes smyčku, ale těch šest týdnů, co má být na ostrově se blíží ke konci. Na ostrově se nečekaně objevují roztrhané ovci a později i Martin, zdejší pastor. Jacob si myslí, že to uděl člověk, co nedávno přijel na ostrov. Jeho otec ho pokládá jako ornitologa jeho konkurenci, ale Jacob zjišťuje, že je to doopravdy stvůra, která může za všechna ta úmrtí.
Děti ze sirotčince jsou v nebezpečí, stvůra po nich jde. Přesněji po paní Peregrinové, Ymbrině. Ymbriny totiž dokážou ovládat smyčky a měnit podobu v ptáky. Netvoři a stvůry je začali vyhledávat a unášet, aby je donutili vytvořit, tak velkou smyčku, že by zajistila jejich nesmrtelnost. Minule se jim to dost nepovedlo a staly se z nich tyto bestie.
Stvůra na ostrově nakonec přijde na smyčku a unese ymbriny. Spolu s paní Peregrinovou i paní Tenkozobcovou, která je přiletěla varovat před hrozícím nebezpečím. Zjišťuje se, že stvůra byl Jacobův psychiatr, doktor Golan. Jacobovi a dětem se, ale po úmorném boji, utíkání, lstech a plánů podaří získat aspoň zpět slečnu Peregrinovou. Smyčka se přetrhla a oni nezachránili svůj sirotčinec včas zbyli jen trosky. Jacob se rozhodne, že jim pomůže a opouští život v 21. století. Společně se vydávají hledat další smyčky pro jejich záchranu.

Sovisející články:

Oh My Wishlist (3)

15. června 2013 v 6:00 | Ell |  On My Wishlist
Od autora Book Chick City.
Cílem je každou sobotu zveřejnit knihy, které bychom si chtěli koupit. Můžou to být starší i novější knihy, či knihy vycházející v budoucnu.

Název: Ten, kdo stojí v koutě
Autor: Stephen Chbosky
Vyšlo: 2012
Nakladatelství: Brio
Počet stran: 216
Žánr: Literatura světová, ostatní
Překlad: Vratislav Kadlec
za 187,-
Anotace: Když člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. Ale pak přijde chvíle, kdy je třeba vykročit na parket a začít opravdu žít. Strhujícímu románu Stephena Chboskeho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše - máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně. V Charliem se autorovi podařilo stvořit vypravěče, který vás uhrane a přenese zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze.
Proč zrovna tato knížka?
Všude, kde se podívám, vidím pochvalné recenze. Vždy má vysoké hodnocení a pochvalována za silný příběh. Myslím si, že tato knížka by se mi mohla hodně líbit. A aby mi nebylo líto ji například vracet zpátky do městské knihovny ráda bych si ji pořídila. Ke všemu mám tušení, že v naší knihovně ani není.. Už se na tu knížku moc těším.
Upoutávka na knížku:
(anglický trailer filmu)