Září 2013

Kresba, koláž, pastelky (1)

29. září 2013 v 19:03 | Ell |  Tvorba
Název: Fotograf
Ve věku: 13 let
Mateliár: Průhledný papír A1
Název: Šklíba
Ve věku: 12 let
Materiál: Výkres A2
Oba dva ,,výtvory" už jsou trochu starší. Ale je hezké se na ně podívat a vzpomenout si, jak si je tvořil. Někdy se musím smát. Smějící se Ps: Šklíba není moc hotová, ale to nikomu nevadí. Usmívající se

Bylo nebylo (7)

19. září 2013 v 18:45 | Ell |  Bylo nebylo
Meme od Kath.
Čtvrtečtní meme, jehož cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou čtete.
Název: Marcelo ve skutečném světě
Autor: Francisco X. Stork
***
,,Marcelo, jsi připravený?"

Všechny barvy země

19. září 2013 v 18:35 | Ell
Název: Všechny barvy země
Série: Vesmír
Autor: Beth Revis
Díl: 3
Počet stran: 382
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2013
Znaky: Vesmír, nová planeta, dystopie, láska, válka, ..
Četla jsem: 14.8.-17.9.2013 (Opravdu dlouho i na mě, začala jsem číst už na táboře, ale tam max. 2 strany, tak jsem to započítala od 14.8., kdy jsem z tábora přijela.)
Anotace: Amy a Syn konečně opustili skličující zdi vesmírné lodi Universum. Jsou připravení začít znovu, vybudovat si nový domov - na Zemi Centauri, planetě, ke které musela Amy plout přes celý vesmír. Ale nová Země není rájem, v který doufala. Jsou tu obrovští pterodaktylové, květiny, jejichž vůně vás paralyzuje, a tajuplné ruiny, které skrývají mnohem více, než se na první pohled zdá. A největší tajemství? Že by na této planetě nebyli sami? A pokud chtějí zůstat, budou muset bojovat!
Beth Revis se narodila a vyrůstala na úpatí Apalačských hor v Severní Karolíně. Její oblíbený autor všech dob je CS Lewis. Je bývalá učitelka a žije se svým manželem a psem na venkově v Severní Karolíně. Její cíle jsou: procestovat celý svět v 80 dnech, prozkoumat měsíc, a nalezení Narnie.
Across the Universe série je k dispozici v 17 zemích.

A je to tu. Poslední díl této úžasné série. Ze začátku vás opravdu moc nenadchne a vy si řeknete: ,,Dobrý nápad, ale něco tomu chybí, je to možná trochu víc předvídatelné." Pak ovšem autorka přichází už s druhým dílem, kde se toho děje podstatně víc. Myslím, že na tom má rozhodně podíl i autorčina agentka. Sama ji zmiňuje dvakrát na konci knih, jak ji povzbuzovala k další tvorbě. Opravdu se to vyplatilo. Na prvním dílu je přesně vidět, jaký měla autorka cíl a jak chtěla, aby kniha skončila. Zato při dalších dvou dílech se opravdu odváže a svým novým smyslem pro nespoutanost dostává čtenáře na kolena snad při každém konci kapitoly. Takže pro ty, co četli první díl: ,,Rozhodně se nebojte pokračovat v dalším dílu!" Protože já jsem se toho trochu bála, že mě to bude nudit a že to nedočtu, opak byl pravdou. Zrovna jsem stejně neměla, co číst, tak jsem se na to prostě vrhla. A teď vzkaz pro ty, co četli i druhý díl: ,,Třetí díl si opravdu vychutnáte, znovu vás strhne svou nečekaností. Věřím, že se těšíte na tuto knížku stejně, jako jsem se těšila já." Vzkaz pro ty, co ještě neměli možnost se s touto sérií setkat: ,,Běžte do toho!" Tak to bylo k sérii, teď konkrétně k poslednímu dílu.

Na tuhle knihu jsem čekala opravdu dlouho. První dva díly jsem četla hned po sobě, ale k tomu třetímu se ne a ne dostat. Netrpělivě jsem ji očekávala. Věděla jsem totiž, že bude u nás v knihovně, ještě než měla vyjít. Byla, ale asi až tři měsíce po tom. Smějící seV tu chvíli jsem měla, ale ještě rozečtené knížky, takže musela stejně počkat. Dost čekání, když jsem ji měla konečně v rukou, byl ze mě opravdu šťastný člověk. Nevinný A právoplatně, knížka je úžasná, napínavá, nepředvídatelná, nevím, jak bych ji popsala. Ano, chválím ji. Musíme se, ale pozastavit nad tím, jak dlouho jsem ji četla. Dost dlouho i na mě a nebylo by to tím, že by jsem si odkládala to nejlepší donekonečna. Jak už jsem zmiňovala svoji nečekaností a překvapeními mi přišla chvílemi opravdu naivní. Nehledě na konec knihy. Kdo by to byl čekal? Kdo ví, sám si domyslí. Jednoduše mi přijde, že se do toho autorka moc zamotává a spolu s tím i čtenáře. Snažila se do toho dát až nemožné. A nebudem si nalhávat je to pořád obyčejná YA s milostným trojúhelníkem a proto si myslím, že té krve být tolik prolito nemuselo.
I přes moji "kritiku" se mi knížka hodně líbila a byla bych ráda, kdyby autorka rozhodně pokračovala v tvorbě. Jestli ano, rozhodně se na ně podívám. Jinak doufám, že jste z tohoto článku vyšli alespoň trochu moudří, protože já ne.

Hodnocení knihy: 4.5/5
Hodnocení obálky: 5/5
Reakce, když jsem se ke knížce konečně dohrabala:
Reaction GIF: happy, excited, Carlton Banks, The Fresh Prince of Bel-Air
Reakce, když už toho bylo až moc:
Reaction GIF: what?, Jensen Ackles, Dean Winchester, Supernatural
Reakce, při poslední stránce knihy:

Měsíční chvástačka (3)

1. září 2013 v 11:44 | Ell |  Měsíční chvástačka
Toto meme pořádá Judit.
Jde o to, že každým koncem měsíce se zveřejní knížky, co jste si koupili,
dostali nebo vyhrály.

Jajaj. Smějící se To nám ty prázdniny rychle utekly. A já se musím předem omluvit, když ne vám pár zbloudilým dušičkám, co občas přivítáte na tento blog, tak aspoň sama sobě. Je to se mnou děs. Začátkem srpna jsem dostala totální zásek a počítala jsem s tím, i když jsem si zakládala blog. Můj problém je, že u blogu nevydržím moc dlouho a v srpnu to bylo, tak že jsem se na knížky skoro až vykašlala. Ale i tak tu máme
Chvástačku za

Srpen 2013!

Co jsem si koupila/dostala
Kvalita. Blesk ne blesk, ale aspoň je uvidíte.
Upíří kníže - Darren Shan (6#)
Jsem moc ráda, že jsem si dokoupila další díl do Shanovy série. Teď už mi chybí jen dva díly a to druhý a třetí (Upírův pomocník, Krvavé chodby). Jak ráda bych měla všechny, ale bojím se, že s těmi posledními bude problém.
Upíři odvedle/Radleyovi - Matt Haig
Tu knížku jsem už chtěla delší dobu, i když vím, že hodnocení zas tak kladné nejsou. Zpozorovala jsem ji, když byla novinka (2011). To jsem měla deset nebo jedenáct. Smějící se No, ale mám ji doma. Byla totiž jen za pade.
Postel - David Whitehouse
Má nádhernou obálku a stála jen pade. To asi vysvětluje vše. Smějící se Ne, viděla jsem ji jednou u nás v knihovně a přemýšlela jsem, jestli si ji půjčit. Anotace mě moc zaujala. Musím říct, když jsem si přečetla prvních pár vět, že mě kniha bude bavit.
Past (1#), Horečka (2#)/Zahrada nesmrtelnosti - Lauren DeStefado
Tak dlouho jsem přemýšlela, jestli si to přečíst nebo ne, koupit nebo ne. Tak dlouho až to přišlo do slevy. Sto padesát za jeden díl v Dobrovském. Dost mě odradilo to, že se Fortuna nechystá vydat poslední díl této triologie.

Co jsem vyhrála
Vyhrála jsem hned dvakrát a to v Letním hopu. Knížky mi ještě nepřišly. Zmíním se, když tak v zářijové chvástačce.

Co jsem si půjčila z knihovny
V dřívějších chvástačkách jsem neuváděla knížky, co jsem si půjčovala, protože jsem si žádné nepůjčovala. Smějící se Aspoň co vím. A tak mě napadlo, že bych to k té chvástačce připojila. Za pár měsíců si třeba připomenu, co jsem kdy měla půjčené..
Marcelo ve skutečném světě - Francisco Stork
O této knížce vím snad jen to, že má velice kladné hodnocení a že sama by jsem si ji jen tak nekoupila. Zatím jsem se k ní nedostala a to mi leží doma už skoro celý srpen. Budu si ji muset prodloužit, ale už se na ni moc těším.
Všechny barvy země/Vesmír - Beth Revis
Dokonalost. Už jsem u konce a nemůžu si ji vynachválit. A čtu ji už taky zatraceně dlouho, jen se nemůžu k tomu dokopat. Poslední dobou prostě stávkuju. Divím se, že jsem napsala chvástačku. Smějící se
Pro dnešek to je všechno, mějte se!