Všechny barvy země

19. září 2013 v 18:35 | Ell
Název: Všechny barvy země
Série: Vesmír
Autor: Beth Revis
Díl: 3
Počet stran: 382
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2013
Znaky: Vesmír, nová planeta, dystopie, láska, válka, ..
Četla jsem: 14.8.-17.9.2013 (Opravdu dlouho i na mě, začala jsem číst už na táboře, ale tam max. 2 strany, tak jsem to započítala od 14.8., kdy jsem z tábora přijela.)
Anotace: Amy a Syn konečně opustili skličující zdi vesmírné lodi Universum. Jsou připravení začít znovu, vybudovat si nový domov - na Zemi Centauri, planetě, ke které musela Amy plout přes celý vesmír. Ale nová Země není rájem, v který doufala. Jsou tu obrovští pterodaktylové, květiny, jejichž vůně vás paralyzuje, a tajuplné ruiny, které skrývají mnohem více, než se na první pohled zdá. A největší tajemství? Že by na této planetě nebyli sami? A pokud chtějí zůstat, budou muset bojovat!
Beth Revis se narodila a vyrůstala na úpatí Apalačských hor v Severní Karolíně. Její oblíbený autor všech dob je CS Lewis. Je bývalá učitelka a žije se svým manželem a psem na venkově v Severní Karolíně. Její cíle jsou: procestovat celý svět v 80 dnech, prozkoumat měsíc, a nalezení Narnie.
Across the Universe série je k dispozici v 17 zemích.

A je to tu. Poslední díl této úžasné série. Ze začátku vás opravdu moc nenadchne a vy si řeknete: ,,Dobrý nápad, ale něco tomu chybí, je to možná trochu víc předvídatelné." Pak ovšem autorka přichází už s druhým dílem, kde se toho děje podstatně víc. Myslím, že na tom má rozhodně podíl i autorčina agentka. Sama ji zmiňuje dvakrát na konci knih, jak ji povzbuzovala k další tvorbě. Opravdu se to vyplatilo. Na prvním dílu je přesně vidět, jaký měla autorka cíl a jak chtěla, aby kniha skončila. Zato při dalších dvou dílech se opravdu odváže a svým novým smyslem pro nespoutanost dostává čtenáře na kolena snad při každém konci kapitoly. Takže pro ty, co četli první díl: ,,Rozhodně se nebojte pokračovat v dalším dílu!" Protože já jsem se toho trochu bála, že mě to bude nudit a že to nedočtu, opak byl pravdou. Zrovna jsem stejně neměla, co číst, tak jsem se na to prostě vrhla. A teď vzkaz pro ty, co četli i druhý díl: ,,Třetí díl si opravdu vychutnáte, znovu vás strhne svou nečekaností. Věřím, že se těšíte na tuto knížku stejně, jako jsem se těšila já." Vzkaz pro ty, co ještě neměli možnost se s touto sérií setkat: ,,Běžte do toho!" Tak to bylo k sérii, teď konkrétně k poslednímu dílu.

Na tuhle knihu jsem čekala opravdu dlouho. První dva díly jsem četla hned po sobě, ale k tomu třetímu se ne a ne dostat. Netrpělivě jsem ji očekávala. Věděla jsem totiž, že bude u nás v knihovně, ještě než měla vyjít. Byla, ale asi až tři měsíce po tom. Smějící seV tu chvíli jsem měla, ale ještě rozečtené knížky, takže musela stejně počkat. Dost čekání, když jsem ji měla konečně v rukou, byl ze mě opravdu šťastný člověk. Nevinný A právoplatně, knížka je úžasná, napínavá, nepředvídatelná, nevím, jak bych ji popsala. Ano, chválím ji. Musíme se, ale pozastavit nad tím, jak dlouho jsem ji četla. Dost dlouho i na mě a nebylo by to tím, že by jsem si odkládala to nejlepší donekonečna. Jak už jsem zmiňovala svoji nečekaností a překvapeními mi přišla chvílemi opravdu naivní. Nehledě na konec knihy. Kdo by to byl čekal? Kdo ví, sám si domyslí. Jednoduše mi přijde, že se do toho autorka moc zamotává a spolu s tím i čtenáře. Snažila se do toho dát až nemožné. A nebudem si nalhávat je to pořád obyčejná YA s milostným trojúhelníkem a proto si myslím, že té krve být tolik prolito nemuselo.
I přes moji "kritiku" se mi knížka hodně líbila a byla bych ráda, kdyby autorka rozhodně pokračovala v tvorbě. Jestli ano, rozhodně se na ně podívám. Jinak doufám, že jste z tohoto článku vyšli alespoň trochu moudří, protože já ne.

Hodnocení knihy: 4.5/5
Hodnocení obálky: 5/5
Reakce, když jsem se ke knížce konečně dohrabala:
Reaction GIF: happy, excited, Carlton Banks, The Fresh Prince of Bel-Air
Reakce, když už toho bylo až moc:
Reaction GIF: what?, Jensen Ackles, Dean Winchester, Supernatural
Reakce, při poslední stránce knihy:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama