Hororland, Procitnutí

9. listopadu 2013 v 16:21 | Ell
Název: Procitnutí
Série: Hororland
Autor: Petr Kopl
Počet stran: 128
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2012
Znaky: Komiks, posmrtný život, česko, šikana, procitnutí
Četla jsem: 20.-24.10.2013
Anotace: Martin Lafetka donedávna patřil k těm nebohým náctiletým, kteří se chtějí za každou cenu odlišovat od okolí. Snad by raději zemřel, jen aby byl zajímavý. Ale pozor na přání…! Když se probudíte v márnici se znamením věčnosti na hrudi a duchové začnou vstávat z hrobů, tajemné síly světa živých i mrtvých se budou přetahovat o vaši duši, dali byste cokoli za to, abyste aspoň chvíli byli zase normální. To je však jen začátek… Martinovy pravé schopnosti se brzy projeví.Trpíte nočními můrami, strachem ze tmy, nebo nespavostí? TENTO KOMIKS NENÍ NIC PRO VÁS!
Petr Kopl se narodil v Třebíči, kde vystudoval obchodní školu. Jeho láskou byl odjakživa komiks specifického stylu, zvaný cartooning. Jeho kresby a ilustrace znají dnes čtenáři i v USA, Koreji a Finsku. Ilustroval celou řadu knih. Petr Kopl se nevěnuje pouze ilustrování, je také hercem ve dvou divadelních spolcích. Se skupinou De Facto Mimo procestoval téměř celý svět. Když k tomu přičteme, že ještě pracuje v prestižní reklamní agentuře, stále studuje, snaží se pravidelně sportovat, chová psa a čas od času se oddává počítačovým hrám, musí nám zákonitě vyvstat otázka: ,,Kde na to k čertu bere čas?!"

Dobře zpracovaný komiksový příběh od českého autora. Ta věta zní dobře, co? To, co mě na tom překvapilo nejvíc, bylo od českého autora. Komiks se totiž odehrává v Liberci a Praze. Tleskám, konečně něco z rodného prostředí.
Příběh se ze začátku ubírá klasickým stereotypem. Šikanovaný, osamělý kluk zemře a začne vám vyprávět příběh. Jo, to známe, už v tolika podobách.
V něčem se, ale odlišoval a to že promlouval, ke čtenáři jinak než jiné knížky a komiksy a tím si mě získal. Ti, co četli, budou vědět a ti, co ne možná poznají. Myslím si, že neprohloupíte, když si komiks přečtete. Určitě za to stojí. Měli bychom dávat šanci i českým autorům. Jinak já jsem měla knížku půjčenou z knihovny, ale dívala jsem se i na ceny na internetu a měla by stát okolo 120,-, což si myslím na takový komiks není vůbec špatné. Takže pro nějakého nadšence, palec nahoru. Poměr cena, kvalita si myslím, že je na tom knížka dost dobře.
A teď k hlavnímu hrdinovi Martinu Lafetkovi. Mimochodem, kvůli svému příjmení vždycky schytá ne příliš lichotivé komplimenty, ale je to milý, férový kluk jako každý jiný. Má slabost pro knížky, drama, tím pádem o divadlo. Je rád sám a radši se nikomu nemíchá do života. Takhle by si nikdo asi teenagera nepředstavoval. Jeho odlišnost ho možná i zabila. Nebo spíš nepříjemná náhoda?
Příběh vypráví sám Martin ve dvou časových liniích. A to ještě před tím, než se mu osudové neštěstí stalo a po tom, co se s tím vším už vypořádal a pracuje v jedné zajímavé profesi posmrtného života.

Hodnocení knihy: 3/5
Hodnocení obálky: 3.5/5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama