Waiting on Wednesday

Waiting on Wednesday (10)

31. července 2013 v 13:10 | Ell
Název: Chutná těla
Autor: Isaac Marion
Vyšlo: 2012
Nakladatelství: Argo
Počet stran: 256
Žánr: Sci-fi
Znaky: zombie, láska, apokalypsa
Anotace: Nechutně vtipný a zároveň dojemný horor nám nabízí netradiční pohled na těžký (ne)život jednoho existenciální krizí sužovaného zombíka. Touží po prožitcích a vzpomínkách, ale paměť mu po nesmrti příliš neslouží. Aby se vůbec dostal k nějaké duševní potravě, sežere mozek zamilovaného mladíka. Následkem tohoto činu se zamiluje do stejné holky jako jeho oběť. Příběh Romea a Julie po konci světa může začít. V únoru 2013 má premiéru americký film, natočený na motivy románu Chutná těla, s Nicholasem Houltem v hlavní roli.
Proč zrovna tato kniha?
Juhů, zombie.
Na tuto knihu jsem narazila u Syki. Byla začleněna v projektu Filmová podoba týdne. Nejdřív mě zaujal film, který mi přišel celkem vtipný svou upoutávkou. Po shlédnutí filmu, jsem si řekla, že by bylo hezké si příběh i přečíst. Byl to trochu jiný pohled na zombie, který se mi překvapivě líbil. No a když jsem se podívala, kde ji seženu.. Bum. To je překrásná obálka, musím ji mít. Smějící se Já vím jsem hrozná. Takže, když bych to shrnula mohla bych zařadit tuto knihu i na seznam, co si chci koupit.
Upoutávka na knížku:
(na film)

Waiting on Wednesday (9)

23. července 2013 v 16:00 | Ell
Název: Vítej v onom světě, Mezi světy, Diagnóza: láska
Série: Ghostgirl
Autor: Tonya Hurley
Vyšlo: 2010-2011
Nakladatelství: Fortuna Libri
Počet stran: 336, 330, 336
Žánr: Sci-fi - Fantasy pro mládež
Znaky: posmrtný život, láska
Anotace:
Středoškolačka Charlotte má první den po prázdninách pocit, že jí teď ve škole všechno vychází - ale jen do chvíle, než zůstane na chvíli sama v učebně na fyziku a udusí se želatinovým medvídkem. S úžasem ale zjišťuje, že smrtí nic nekončí: čekají ji podobně tragicky zesnulí studenti na kurzu Posmrtné výuky, kde se má naučit, jak dořešit své světské záležitosti a posunout se dál. Charlotte se ale posunout nechce: nejvíc ze všeho si touží aspoň jednou zatančit se svou tajnou láskou Damenem. A ještě jeden sen by si ráda splnila: vždycky toužila patřit mezi populární studenty, ale byla spíš přehlížená šedá myška. Zdá se ale, že smrt je v tomhle ohledu mnohem slibnější. Stačí se jen trochu snažit, naučit se telekinezi, telepatii či vstupování do těl živých lidí, a úspěch se ocitá na dosah ruky. Jen kdyby se Charlotte neustále nestavěla do cesty žárlivá mrtvá Prue, která chce její záměry překazit..
(Anotace prvního dílu.)
Proč zrovna tato triologie?
Vzpomínky. Koupila jsem si celou sérii, když čerstvě vyšla. Tenkrát jsem byla ještě celkem škvrně a kniha se mi hrozně líbila. Teď jak jsem tak koukala, tak mě celkem dost naštvalo hodnocení na Databázi knih a komentáře. No, ale co je pravda, že je to tak trošku pohádka, ale hezká a vtipná. Ani se nezmiňuji, jaký šok jsem měla, když jsem zjistila, že teď ji prodává Fortuna Libri, každý díl, jen po 77,- korunách. Naštve. Každý díl byl totiž za čtyři stovky.

A když to zhrnu. Ráda by jsem si ji přečetla znovu a probudila nostalgické vzpomínky. Moje před teenegerská srdcovka.

Waiting on Wednesday (8)

16. července 2013 v 16:00 | Ell
Název: Out
Autor: Nacuo Kirino
Vyšlo: 2011
Nakladatelství: Knižní klub, Euromedia Group
Počet stran: 496
Žánr: Thriller
Překlad: Anna Křivánková
Anotace: Jajoi Jamamoto, opuštěná manželem, který ji zanechal brutálně zneužitou a samotnou se dvěma malými dětmi, se rozhodne vyřešit problémy se svým chotěm jednou provždy . Požádá o pomoc kolegyni z práce (na noční směně v továrně na krabicové obědy bentó) a brzy se připojí i další dvě spolupracovnice. Úspěšná vražda je jedna věc, jak se však zbavit těla a podezřívavého detektiva? Tíživý thriller s prvky hororu o odvrácené straně moderního Japonska je nejslavnějším, nejoceňovanějším a nejpřekládanějším románem Nacuo Kirino, vůdčí osobnosti současných japonských detektivních prozaiček.
Proč zrovna tato knížka?
Musím se přiznat, ta knížka mě moc nezaujala. Snad jen obálkou. No, ale v Dobrovském byla jen za 49,- tak mi aspoň dělá ozdobu v knihovně. A je o jednu knížku navíc na seznamu. Já jen můžu doufat, že se k ní někdy dohrabu. Chtěla jsem o prázdninách, ale podle vyhlídek si jsem už teď jistá, že to nestihnu.

Waiting on Wednesday (7)

10. července 2013 v 6:00 | Ell
Týdenní meme Waiting on Wednesday je hostováno stránkou Breaking the Spine a koná se každou středu.

Jde o to, že zveřejníš knížku, kterou si chceš přečíst.
Název: Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů
Autor: Mary Ann Shaffer, Annie Barrows
Vyšlo: 2010
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 264
Žánr: Román
Znaky: 2. světová válka, Anglie
Překlad: Martina Káňová
Anotace:
Je krátce po druhé světové válce a Juliet Ashtonová, úspěšná autorka humoristických esejů vydaných pod názvem Izzy Bickerstaff rukuje, se rozhlíží po námětu na novou knihu. Shodou okolností se prostřednictvím korespondence s jedním z jeho členů dozvídá o Spolku přátel krásné literatury a koláče z bramborových slupek, který během války založili obyvatelé okupovaného ostrova Guernsey, a jejich osudy ji natolik zaujmou, že se je rozhodne navštívit osobně. Juliet sama prožila válku v Londýně, kde neustále hrozilo bombardování, ale nikdy nepoznala přímý styk s nepřítelem a izolaci od okolního světa, jaké byli vystaveni ostrované. Guernsey má, tak jako celý svět, svoje podvodníčky, opilce a podivíny, dobráky, závistivce i hrdiny, a z jejich humorného i dojemného vyprávění začíná před Juliet vyvstávat živý obrázek společenství, kde v těžkých dobách krystalizují lidské povahy a osudy se proplétají zcela nečekaným způsobem. Kdy jindy by se mohlo stát, aby byl při tajných vepřových hodech založen čtenářský spolek, zvlášť když většina jeho členů jakživa nedržela v ruce jinou knihu než bibli? A co víc, aby noví čtenáři našli i v náročných knihách poselství, které je zaujme, a aby je četba podnítila k vášnivým diskusím na nejrůznější témata. Juliet se na ostrově dostane víc než srdečného přijetí a brzy se ukáže, že v novém prostředí dost možná najde víc než inspiraci pro svoji další knihu.
Proč zrovna tato knížka?
Válí se mi už nějakou dobu na poličce a vždy se dostanu, tak po osmdesátou stranu a začnu číst něco jiného. Chtěla bych si ji dočíst o prázdninách. Jak to vidím, tak ale začnu pěkně od začátku. Jinak musím říct, že se mi knížka moc líbí a forma psaní v dopisech je taky senzační. Jen to chce chvilku, než si člověk zvykne. Usmívající se

Waiting on Wednesday (6)

3. července 2013 v 6:00 | Ell
Týdenní meme Waiting on Wednesday je hostováno stránkou Breaking the Spine a koná se každou středu.

Jde o to, že zveřejníš knížku, kterou si chceš přečíst.
Název: Všechny barvy země
Série: Loď mězi hvězdami
Autor: Beth Revis
Vyšlo: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 382
Žánr: Dystopie, fantasy
Najdeš: Vesmír, nová planeta,..
Překlad: Petr Eliáš
Anotace: Amy a Syn konečně opustili skličující zdi vesmírné lodi Universum. Jsou připravení začít znovu, vybudovat si nový domov - na Zemi Centauri, planetě, ke které musela Amy plout přes celý vesmír. Ale nová Země není rájem, v který doufala. Jsou tu obrovští pterodaktylové, květiny, jejichž vůně vás paralyzuje, a tajuplné ruiny, které skrývají mnohem více, než se na první pohled zdá. A největší tajemství? Že by na této planetě nebyli sami? A pokud chtějí zůstat, budou muset bojovat!
Proč zrovna tato knížka?
Závěrečný díl vesmírné trilogie!
Jo, je to už třetí a poslední díl této vesmírné série. A já už jsem tak dlouho nadšená, že si tu knížečku přečtu. Předchozí díly jsem si totiž půjčovala v knihovně a třetí pořád nemají a já už jsem z toho úplně zoufalá. Druhý díl zkončil zrovna, když jsem chtěla vědět víc a víc. Držte mi palce ať se k ní dostanu. Možná se po ní poohlédnu i v knihkupectví, a když tak si připíšu na seznam ať dokoupím i ty předešlé díly, ale to pochybuju.

Waiting on Wednesday (5)

26. června 2013 v 6:00 | Ell
Týdenní meme Waiting on Wednesday je hostováno stránkou Breaking the Spine a koná se každou středu.
Jde o to, že zveřejníš knížku, kterou si chceš přečíst.
Název: Mrazení
Série: Vlci z Mercy Falls
Autor: Maggie Stiefvater
Vyšlo: 2010
Nakladatelství: Argo
Počet stran: 342
Žánr: Fantasy
Najdeš: Milostný románek, vlkodlaci,..
Překlad: Dominika Křesťanová, Jozef Tkadlec, Jiří Gruša, Václav Renč
Anotace: Světový bestseller o vlkodlacích. Dva hrdinové - Sam a Grace - a tři životy, které se osudově propojí v jeden příběh.

Grace fascinují vlci žijící v lesích za domem jejích rodičů, zvláště jeden se žlutýma očima. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší a proměna obtížnější. Jednoho dne Grace potká chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby zůstal člověkem - jinak ztratí Grace i sám sebe, tentokrát už navždy.
Proč zrovna tato knížka?
Tuhle knížku si chci přečíst opravdu dlouho, ale pořád jsem se k ní "né a né" dostat. Ale asi před měsícem jsem si ji koupila za dost dobrou cenu i s druhým dílem. Takže teď už čeká jen na mě. Postupně se k ní dopracuji. Určitě!

Upoutávka na knížku:

Waiting on Wednesday (4)

19. června 2013 v 6:00 | Ell
Týdenní meme Waiting on Wednesday je hostováno stránkou Breaking the Spine a koná se každou středu.
Jde o to, že zveřejníš knížku, kterou si chceš přečíst.
Název: Síla vzdoru
Série: Hunger games
Autor: Suzanne Collins
Vyšlo: 2011
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 344
Žánr: Sci-fi, fantasy, dystopie
Najdeš: Boj o přežití, reality show
Překlad: Josef Dušek, Zdík Dušek
Anotace: Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí - s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce - reprodrozdem - bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.
Proč zrovna tato knížka?
Jak asi všichni vědí, tak tento díl je poslední ze série Hunger games. Já četla oba předchozí a už se nemůžu dočkat a nemohu ujít ten další. Bohužel si ještě musím počkat, dokud konečně nebude v knihovně. Ještě, že existují rezervace.
Upoutávka na knížku:

Waiting on Wednesday (3)

12. června 2013 v 6:00 | Ell
Týdenní meme Waiting on Wednesday je hostováno stránkou Breaking the Spine a koná se každou středu.
Jde o to, že zveřejníš knížku, kterou si chceš přečíst.

Název: Zavržený
Série: Nora Greyová
Autor: Becca Fitzpatrick
Vyšlo: 2010
Nakladatelství: Egmont
Počet stran: 368
Žánr: Sci-fi, fantasy, román
Najdeš: andělé, láska, thriller, vraždy,..
Překlad: Petka babuláková
Anotace: Patchovy oči připomínaly černé hvězdy. Bral všechno a nedával nic. Ne že bych o něm chtěla vědět víc. Nelíbil se mi zvnějšku a pochybovala jsem, že by se mi zamlouvalo, co se skrývá uvnitř. Tedy, to není úplně přesné. Zvnějšku se mi líbil hodně. Dlouhé, silné paže, široká, uvolněná ramena a úsměv zpola hravý, zpola svůdný. Cítila jsem, že mě neodolatelně přitahuje, a sama sobě jsem přestávala rozumět. Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné - držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: "Jak hluboko dokážeš padnout?"
Proč zrovna tato knížka?
Jedním slovem, protože ji mám v knihovně, ale v knihovně ji mám, taky proto že mě zaujala. Moc ráda bych se dozvěděla o té knížce víc a to jedině, tak že si ji přečtu.
Upoutávka na knížku:
(anglický trailer na knížku)

Waiting on Wednesday (2)

5. června 2013 v 6:00 | Ell
Týdenní meme Waiting on Wednesday je hostováno stránkou Breaking the Spine a koná se každou středu.
Jde o to, že zveřejníš knížku, kterou si chceš přečíst.

Název: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
Autor: Ransom Riggs
Vyšlo: 2012
Nakladatelství: Jota
Počet stran: 360
Žánr: Sci-fi, fantasy, román
Najdeš: fotografie, příšery, monstra, sirota, tajemno,..
Překlad: Bronislava Grygová
Anotace: Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak - i když to zní jako něco nemožného - jsou možná stále naživu. Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství. Kniha, která vzbudila ještě před vydáním ohromný rozruch. V ohnivé aukci na filmová práva zvítězil 20th Century Fox. A teď krouží kolem excelentní Tim Burton, který by se měl ujmout natáčení.

Proč zrovna tato knížka?
Podívejte se na obálku. Teď vám musí být jasné, že tato knížka je fakt něco. Tedy aspoň pro mě. Narazila jsem na ni u laurdes. Když ji představovala v Týden s knížkou? Tak jsem vyvalila oči a potichu poslouchala. Jo, jo, jo! Přesně tohle si chci celou dobu přečíst. Už jsem si knížku dokonce stáhla do čtečky a pššš...jsem už na 50 straně a moc, moc se mi knížka líbí. Radši jsem ji, ale odložila, protože jsem zjistila, že ji máme taky v knihovně a je mnohem lepší mít knížku v rukou. Rezervaci už mám asi přes dva možná tři měsíce a už bych byla neskutečně ráda, kdybych ji měla doma. Další otázka, proč si ji jednoduše nekoupím? Dost jsem o tom uvažovala, ale s peněz z kapesného moc není, takže spíš šetřím na něco, než utrácím, takže když je v knihovně, tak si ji radši půjčím. Věděli jste taky, že se bude točit film? Wow.. už se nemůžu dočkat.
Upoutávka na knížku:

Waiting on Wednesday (1)

29. května 2013 v 6:00 | Ell
Týdenní meme Waiting on Wednesday je hostováno stránkou Breaking the Spine a koná se každou středu.
Jde o to, že zveřejníš knížku, kterou si chceš přečíst.

Název: Terapie láskou
Autor: Matthew Quick
Vyšlo: 2013
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 272
Žánr: Světová literatura, román
Překlad: David Petrů
Anotace: Pat Peoples se vrací z léčebny pro duševně choré a svět kolem mu nedává příliš smysl. Oblíbený fotbalový tým hraje na stadionu, který před několika měsíci ještě nestál, přátelé mají manželky a děti, ačkoli nedávno byli ještě svobodní. Nikdo mu nechce vysvětlit, jak je to možné, ani s ním mluvit o jeho ženě Nikki, s níž se jistě brzy zase shledá, i když právě teď žijí odloučeně. Pat ale věří ve šťastné konce. Stačí na sobě pracovat, nenechat se odradit, být laskavý k lidem, a život vás odmění. Tak je to ve všech dobrých filmech. Co si o tom myslí váš terapeut, mrzoutský táta nebo divná kamarádka, nehraje roli. Protože je jen otázkou času, kdy odluka skončí, on se s Nikki opět shledá a budou žít šťastně až do smrti. Nebo ne?

Proč zrovna tato knížka?
Zaujali mě na ni recenze, sice ji všichni nevychvalovali do nebes, ale mě zaujala, taky tehdy připravovaným filmem, kde hráli mí dva oblíbení herci a to Jennifer Lawrence (sice ji nemám zas, tak ráda jako herečku a když ji přiřadili roli v HG moc jsem si nevýskala, ale dejme tomu) a Bradley Cooper (můj oblíbenec i z předešlých filmů, nejvíc si mě asi získal u filmu Všemocný). Jinak, když už se točí nějaký film na nějakou knížku už to asi něco znamená a tak nesmí chybět v mém seznamu.
 
 

Reklama